Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Holubářský ples

  pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

  K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

 • Ples sportovců 2020

  pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Začala proslulá květinová výstava v Čimelicích. Je vážně poslední?

ČIMELICE – Ve čtvrtek 22. srpna byla v čimelickém zahradnictví manželů Chvalových zahájena už 33. výstava květin. Zámecká zahrada hostí akci až do neděle 25. srpna. K vidění jsou nádherné expozice a u prodejních stánků si přijdou na své zahrádkáři a kutilové. Otázkou však je, jestli budou moci na stejnou akci zavítat i příště. Současní nájemci zahradnictví se rozhodli činnost ukončit a avizují, že letošní výstava je jejich poslední.

Vladimír Pánek, starosta Čimelic, které výstavu spoluorganizují, při slavnostním zahájení poděkoval všem, kteří se podílejí na přípravách. Hlavně manželům Chvalovým. „Říkají, že jsou pořadateli této výstavy naposledy. Já věřím, že i když zahradu přebere někdo jiný, budou dále pomáhat novému nájemci. Věřím, že výstavy budou v Čimelicích pokračovat," doplnil Pánek.

Hlavní organizátorka výstavy Hana Chvalová řekla: „Doufám, že ani letos nebudou lidé zklamaní. Troufnu si říci, že jsme připravili opravdu květinovou podívanou. Je tu více než 50 zahradnických expozic, některé větší, některé menší. Ale jedno mají společné – připravovali je zahradníci s velkým zeleným srdcem," uvedla Hana Chvalová.

„Letošní téma říká, že zahrada patří dětem. A tento prvek je vidět v mnoha expozicích. Nakonec děti jsou naší zahradnickou nadějí. Protože tato výstava je v tomto zahradnictví pravděpodobně naše poslední, chtěla bych poděkovat všem návštěvníkům za podporu a věrnost. Pokud jsme vám květinami rozzářili den a přinesli radost, tak můžeme být spokojení, že naše práce nebyla zbytečná," dodala Hana Chvalová.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 •  

  Reagovat

   

  Pokud by to skončilo, byla by to obrovská škoda, i pro Čimelice jako takové.

  Vloženo 24.8.2019 15:02:16

 • Petr 

  Reagovat

   

  Už někdo tuší co bude se zahradou?Všude kde se člověk zeptá je odpovědí jen významné mlčení.Čeká snad zahradu osud Bisingrova?

  Vloženo 23.8.2019 15:16:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Zahrada se pronajme Vietnamců na rýži, říkali to v hospodě.

   Vloženo 23.8.2019 21:25:50

   • Ája 

    Reagovat

     

    To snad nemyslí vážně.

    Vloženo 24.8.2019 08:24:29

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace