Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku - Jižní Čechy Teď!
před 1 hodinou

Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku

Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku
Zobrazit galerii (15)
Mirovičtí deváťáci se rozloučili se školou Třemi oříšky pro Popelku

MIROVICE – Ve více než dvacetileté tradici pokračuje Základní škola v Mirovicích. V úterý 23. června totiž odehráli na závěr svého působení ve škole místní deváťáci divadelní představení. Letos si vybrali pohádku Tři oříšky pro Popelku. Sledoval jí zaplněný sál mirovického kulturního domu.


Představení nabídlo plno vtipných momentů i překvapení. Hudební doprovod a světelné efekty měl na starosti Pavel Justich. Žáky při nacvičování vedla Zlata Divíšková, která zároveň vedla deváťáky od jejich šesté třídy. Představení tak pro ni bylo velmi dojemné. „S tématem přišli sami žáci. Já jsem jim pak pomáhala se scénářem. Začali jsme nacvičovat až po přijímacím řízení na střední školy. Do té doby jsme se spíše věnovali výuce,“ popsala třídní učitelka deváťáků.

Nacvičování představení tak trvalo zhruba jen jeden a půl měsíce. Na výkonu herců se to ale nepodepsalo, naprostou většinu scén sehráli bezchybně. „Účinkovali tu dnes naprosto všichni z deváté třídy. Je pravdou, že někteří k tomu nejsou předurčeni a nemají takové nadání, přesto se tu dnes objevili a musím pochválit, jak své role zvládli,“pokračovala Zlata Divíšková. „Samotné postavy si děti vybíraly spíše samy. Myslím si, že to bylo ke spokojenosti všech. Všechny role, které žáci dostali, úspěšně také zvládli zahrát. Veřejnost je za to odměnila hlasitým potleskem,“ dodala Zlata Divíšková.

Podle třídní učitelky byla příprava v posledním období velmi intenzivní. Nejdříve probíhalo nacvičování ve třídě, poté v tělocvičně a následně se už připravovalo v kulturním domě na premiéru a zároveň derniéru představení. „Na děti budu vzpomínat určitě v tom nejlepším, i když jsme tam nějaké menší problémy, jako v každé třídě, měli. Vždy jsme se ale na všem domluvili ke vzájemné spokojenosti,“ dodala Zlata Divíšková. Divadelním představením se před zaplněným sálem žáci symbolicky rozloučili se základní školou. Čeká je ještě loučení přímo ve škole a zároveň pasování osmáků, kterým předají pomyslné žezlo.

 

Martin Petřík
Martin Petřík

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.