Kdy a kam

  • Lyžařské přejezdy na severu Evropy

    Čtvrtek 17.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Jablonecký cestovatel Zdeněk Skořepa Vás protáhne na běžkách trasou dlouhou 400 km dvěma cestami - finskou a norskou.

  • Senior večer

    Čtvrtek 17.1 17:00 - Písek, KD

    K tanci a poslechu zahraje Milevská pětka.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Zneškodnili kovovými „ježky“ policejní auto

 Autor: Ilustrační foto

    Autor: Ilustrační foto

PÍSECKO – Bylo to doslova jako v akčním filmu. Ve středu 26. června zahájila vyšetřovatelka trestní stíhání šestatřicetiletého muže. Policisté jej chtěli v neděli 9. června zastavit mezi obcemi Heřmaň a Skály dodávku značky Ford. Ta ale začala ujíždět. Policisté se dali do stíhání dodávky. Řidič se spolujezdcem byli na policejní stíhání připraveni a začali okamžitě z auta vyhazovat kovové nástrahy, které prorazily přední pneumatiku policejního vozu.

Šestatřicetiletý muž řídil dodávku, na které měl registrační značky z jiného vozidla. Když ho v noci policisté zahlédli, snažili se ho zastavit. Zapnuli majáky a za vozidlem se rozjeli.
Šofér a spolujezdec místo zastavení začali ujíždět. Policisté vůz pronásledovali, ale jeden z mužů začal z auta vyhazovat kovové nástrahy, kterými prorazil přední pneumatiku služebního policejního vozu. Nástrahy - po domácku vyrobené a svařené kovové hroty připomínající ježky - měli muži dopředu připravené. Byli připravení na to, kdyby je pronásledovala náhodou policie.
Policisté vysílačkou okamžitě povolali další hlídku, která prchající automobil zastavila. Dvojice pravděpodobně proto ujížděla, že chtěla zakrýt svou trestnou činnost. Policie ale nechce médiím prozradit, co připravení výtečníci provedli. Těm však hrozí až pět let vězení za maření výkonu pravomoci úřední osoby a navíc jejich počínání může být klasifikováno i jako útok na veřejného činitele.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace