Áčko zahájilo přípravu na ledě. Uplatní se i mladíci?
Oproti původním spekulacím nakonec za Tábor bude hrát i platný útočník Marek Vaniš, což je pro trenéry velice příjemná zpráva. Nechybí ani největší letní posila v podobě Vladimíra Kýhose.
V tištěném Táborsku přineseme pohled na přípravu trenéra Tomáše Matušíka. S jakými juniory momentálně pracuje? Kdo z hráčů je zraněný? Co chystá na první domácí přípravný zápas s Havlíčkovým Brodem, který fanoušci uvidí ve čtvrtek 11. srpna od 18 hodin? Jak vidí šance mladíků?
Z mladých hráčů si přečtete o juniorovi Janu Raitermanovi, který usiluje o místo v defenzivě A týmu. Do něj nakouknul už loni. Jaké zkušenosti si odnesl? Jaké si dává do další přípravy cíle?
Prvního tréninku A týmu na ledě se zúčastnil také útočník Michael Jelínek, který se do nadcházející sezony posunul také ze staršího dorostu do juniorky. Pozvánku na trénink dostal na poslední chvíli a měl velkou radost. Co mu na tuto příležitost řekli doma?
To vše si přečtete příští týden v Táborsku. Už teď ale přinášíme pohled zkušeného kapitána Jakuba Matušíka. Jak vidí přípravu a mladíky on? Na co se mohou diváci těšit za týden při zápase s Havlíčkovým Brodem?
Jakub Matušík trénink na ledě uvítal. „Cítím se moc dobře, vždycky se všichni po přípravě na suchu těšíme.“ Mladí hráči podle něj mají dobrou perspektivu. „Kluci jsou po přípravě na suchu v pohodě a uvidíme, jak se předvedou na ledě. V obraně odešli Černý s Klímou, tak hledáme posily do defenzivy. Proč by to nemohli být právě Raiterman s Tesařem? Šanci v přípravných utkáních určitě dostanou. Je jen na nich, jak ji využijí,“ říká kapitán Matušík.
Za týden čeká mužstvo ve čtvrtek první domácí přípravné utkání proti Havlíčkovu Brodu, na které by táborský kapitán rád diváky pozval. „Už z úterý budeme mít v nohách zápas na David Servisu, takže už budeme mít něco za sebou. Každý přípravný zápas je lepší než trénink. Nechme se všichni překvapit, co v úvodních duelech předvedeme,“ je tajemný kapitán Matušík a s úsměvem dodává: „Ať se fanoušci přijdou podívat, jak jsme opálení.“ Nakonec ale přece jen zvážní a přidává: „Fanoušci mají určitě absťák jako my, takže věříme, že se už hodně těší a přijdou nás podpořit. Taky uvidí zajímavé šachy v sestavě. Budeme víc zkoušet různé varianty,“ láká na první duel kapitán.
A jak si Jakub Matušík užil letní volno? „Jeli jsme klasicky na rodinnou dovolenou. Vyrazili jsme do Itálie k Lago di Garda. V Čechách jsme si užívali doma i na chatě. Občas jsem musel taky do práce nebo s kamarády na pivko,“ zakončil kapitán opět žertovně.

Diskuse k článku