Adventní galakoncert strakonické ZUŠ nadchl zcela zaplněný sál
Zobrazit galerii
(46)
STRAKONICE - Ve čtvrtek 19. prosince, tak, jak je tradicí každý rok, uspořádala strakonická základní umělecká škola pro rodiče a příznivce adventní galakoncert, přehlídku toho, co se její žáci naučili. Kulturní dům, svátečně vyzdoben, praskal ve švech a diváci mladé a malé umělce odměňovali po zásluze potleskem.
Představení odstartoval L-Band, s nímž si sólo na saxofon zahrála úspěšná Nicole Jandová. Během dvou hodin se na pódiu střídali muzikanti s tanečníky a nabídli směs rozmanitých žánrů.
Dechový orchestr dostal publikum do varu skvěle provedenou melodií ze série komedií o četnících a rychlou skladbu si užívali nejen hudebníci, ale i dirigent a učitel Josef Pilný. Samozřejmě nemohly chybět ani dudácké soubory, které v závěru navodily krásnou vánoční atmosféru koledami

Diskuse k článku