Agresivní zloděj rozdával rány kovovým obuškem - Jižní Čechy Teď!
15. 11. 2013 14:25

Agresivní zloděj rozdával rány kovovým obuškem

TÁBORSKO – Třiadvacetiletý mladík, posilněn alkoholem, se rozhodl, že si ještě zaskočí pro vodku do jednoho soběslavského obchodu. Tu si vzal z regálu, ale nechtěl ji zaplatit. Měl smůlu, protože byl prodavačkou přistižen. To ho tak naštvalo, že kovovým teleskopickým obuškem napadl nejen pracovníka prodejny, ale následně zaútočil i na policejní hlídku.

Ve středu 13. listopadu, před sedmou večer, byla povolána policejní hlídka ze Soběslavi k napadení personálu jedné místní prodejny. Třiadvacetiletý mladík z Českokrumlovska byl prodavačkou přistižen při krádeži láhve vodky. Na vzniklou situaci reagoval agresivním chováním a hrubými nadávkami. Po odebrání kradeného zboží byl dalším pracovníkem prodejny vyzván k opuštění prostoru u pokladen. To mladíka asi naštvalo, a ho napadl teleskopickým kovovým pružinovým obuškem a udeřil ho do hlavy a do ramene. Následně rozbil dvě skleněné výplně vstupního prostoru prodejny. Jeho agresivita ještě gradovala příchodem policistů. Svou zuřivost obrátil proti nim. Ti ale jeho útok eliminovali a agresor skončil v poutech na policejní stanici. Následné odborné měření potvrdilo, že mladík je opilý, v jeho dechu kolovaly téměř dvě promile alkoholu.
„Další šetření ukázalo, že se mladík takového jednání nedopustil poprvé a má za sebou už celou řadu majetkových i násilných deliktů. O jeho dalším potrestání tak bude opět rozhodovat soud. Zodpovídat se bude ze tří trestných činů, konkrétně z přečinu poškození cizí věci, výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Mimo jiné mu hrozí trest odnětí svobody na dobu až čtyř let,“ dodal tiskový mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.