Aktivisté opustili vepřín v Letech
Ještě v pátek odpoledne se aktivisté na svých facebookových stránkách pochlubili blokádou hlavní silnice 19, která vede od Letů směrem na Tábor. Na víkend aktivisté avizovali například promítání filmů o holocaustu a další kulturní program, ale nepřálo jim počasí. Aktivisté pak znovu na svém facebooku oznámili, že v sobotu 17. května proběhlo setkání se zástupci firmy Agpi, která vepřín provozuje. Společnost se od počátku debat o stěhování případnému přemístění provozu nebrání. Z logických důvodů ale chce, aby budování chlévů, koupi pozemku a stavbu komunikací zaplatil stát.
Aktivisté pak blokádu ukončili. „Nyní se formuje oficiální skupina, která se ve věci přestěhování prasečáku bude angažovat nově a jinak,“ napsali aktivisté ve svém prohlášení.
Petr Eliáš

Diskuse k článku