Aktualizováno. Tragická událost. Potápěči hledají bruslaře, který na Orlické přehradě zmizel pod ledem
Pod bruslařem se v sobotu prolomil led nedaleko Žďákovského mostu. Bylo to kolem třetí odpoledne. Než se však k tonoucímu muži dostali záchranáři, zmizel pod ledem a doposud se jej nepodařilo vytáhnout. Na místě byli prozatím neúspěšní i potápěči jihočeské zásahové jednotky.
Jen o několik minut později se led prolomil pod dvěma bruslaři nedaleko orlického zámku. Policisté z oddělení ve Zvíkovském Podhradí tam vyjížděli po 15. hodině. Oba bruslaři měli štěstí, podařilo se jim udržet okraje ledu. Hasiči muže i ženu středního věku vytáhli na břeh. Zde si je převzaly do péče posádky zdravotnické záchranné služby. Oba pacienti byli silně podchlazeni. Zdravotníci jim poskytli nezbytnou péči a transportovali je na jednotku intenzivní péče do písecké nemocnice.

Diskuse k článku