AKTUÁLNĚ: Vítěz voleb v Písku ČSSD nejspíš míří do opozice. Středopravicové strany se prý domluvily na koalici - Jižní Čechy Teď!
18. 10. 2014 15:22

AKTUÁLNĚ: Vítěz voleb v Písku ČSSD nejspíš míří do opozice. Středopravicové strany se prý domluvily na koalici

PÍSEK – To, o čem se spekulovalo prakticky od vyhlášení volebních výsledků, se nejspíš stává skutečností. Do povolebního vyjednávání měla vnést jasno pondělní schůzka nově zvolených zastupitelů za volební strany ČSSD, Jihočeši 2012, TOP 09 a ANO 2011. Nakonec bude avizované jednání nejspíš zrušeno.




 

Důvod? Zástupci některých vyjednávacích týmů se stihli sejít ještě v pátek večer. Spojili síly a vítěznou ČSSD nejspíš poslali do opozice. „Volala mi paní Vanžurová za Jihočechy, že uzavřeli středopravou koalici,“ potvrdil dnes odpoledne dosavadní starosta a lídr ČSSD Ondřej Veselý. Koalici by údajně měly tvořit všechny strany kromě ČSSD, KDU–ČSL a KSČM.

Zatím se nikomu ze zástupců stran případné koalice nedaří dovolat. Podrobnosti zjišťujeme.

Petr Eliáš  

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.