Akvabely se ve Strakonicích potkají na republikových závodech
Pro případné zájemce, kteří by se rádi na tento ojedinělý sport podívali, máme pozvánku. Historicky poprvé se ve Strakonicích uskuteční republikové závody. Konají se v sobotu 3. listopadu od 8 do 18 hodin na plaveckém stadionu. Od rána budou rozhodčí sledovat povinné figury jednotlivkyň ve třech soutěžních skupinách a ke konci volné sestavy týmů. Také Dagmar Hájková vysílá do boje některé své svěřenkyně.
„Republikové závody Táborský pohár se konají už od roku 2008 a staly se pokračováním závodů, které jsem organizovala v Písku pod názvem Písecký Mikuláš. Město Tábor nyní rekonstruuje bazén, proto se soutěž výjimečně koná ve Strakonicích. Bazén je zde pro akvabely hlubší, takže výhodnější. Takový v Písku ani v Táboře nemají, některé figury se pak obtížně nacvičují. Na sobotní závody by mělo přijet cirka dvanáct republikových oddílů,“ říká Dagmar Hájková. Podle aktuální registrace by do Strakonic mělo dorazit přes dvě stě závodnic.

Diskuse k článku