Alkoholovou jízdu „odnesla“ jen dopravní značka
VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Až tři roky vězení hrozí muži, který pod vlivem alkoholu v závěru minulého týdne sedl za volant a boural. Šlo o řidiče středního věku z Veselska, který ve Škodě Felicia jezdil ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení ulicemi města. „V důsledku předchozího požití alkoholických nápojů nezvládl svůj vůz a při vyjíždění z vedlejší komunikace na třídu Čs. Armády vyjel na chodník. Naštěstí nikoho nepřejel, trefil však dopravní značku. Následná odborná zkouška na přítomnost alkoholu prokázala hodnotu bezmála 2,2 promile,“ upřesnil policejní mluvčí Miroslav Doubek.
Muž se stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Čeká jej soud, kde je ohrožen trestem odnětí svobody na dobu od šesti měsíců do tří let, peněžitým trestem nebo trestem zákazu činnosti,“ doplnil Miroslav Doubek.

Diskuse k článku