Česká softbalová reprezentace vyhrála ME mužů do 23 let
Zobrazit galerii
(77)
SEZIMOVO ÚSTÍ - Hřiště u Kozského potoka v Sezimově Ústí hostilo od středy 6. července do soboty 9. července evropský softbalový šampionát mužů do 23 let. Turnaj byl zároveň kvalifikací na podzimní světový šampionát v Argentině. Na vůbec prvním mistrovství Evropy do 23 let startovaly čtyři týmy. Kromě domácího výběru České republiky nastoupily do bojů o evropský triumf ještě Dánsko, Izrael a Velká Británie. Češi prošli celým turnajem jako nůž máslem a po jednoznačných vítězstvích získali zlaté medaile a pohár pro šampiony.
Sobotní utkání o 1. místo přerušil hned v úvodní směně za stavu 5:0 pro domácí déšť, nicméně Češi se v souboji s Dánskem přerušením trvajícím 35 minut rozhodit nenechali. Utkání ukončili ve třetí směně homerunem a soupeře roznesli nakonec 16:1, čímž potvrdili dominanci nad druhým nejlepším týmem turnaje, který přehráli ve skupině 10:1 a 15:1. V dresu České republiky si vychutnal radost z vítězství i softbalista Hladových Hrochů ze Sezimova Ústí Adam Bočánek.

Diskuse k článku