Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Dočká se Tábor Globusu?

TÁBOR - Po Táboře se roznesla zpráva, že tu vyroste nákupní centrum Globus. To je zatím v Jihočeském kraji pouze v Českých Budějovicích. Zatímco hlavní táborská obchodní zóna se nachází na jihu města, tentokrát se mluví o severozápadním okraji Pražského sídliště směrem do polí ke Všechovu. Výstavbu má připravovat developerská firma Rent Group, kde je společníkem táborský podnikatel a fotbalový donátor Petr Kolář. Tato společnost už před lety stála u zrodu výstavby Lidlu před táborskou nemocnicí.Rita Gabrielová z oddělení externí komunikace společnosti Globus ČR odpověděla spíš vyhýbavě. "Pracujeme v současné době na několika projektech další výstavby hypermarketu, směrem jižní Čechy to však zatím není," odpověděla na otázku, zda je v hledáčku Globusu táborské Pražské sídliště. Zatím je zatím. Neznamená to rezolutní ne. Co na to Petr Kolář z developerské společnosti Rent Group?

"Jednáme. Ano, máme zájem postavit na okraji Pražského sídliště menší Globus. Pro společnost Globus je to jedna z variant. Pro nás jiný market nepřipadá v úvahu, protože všechny ostatní už tu jsou. Uvidíme tedy, jak jednání dopadnou," uvedl Petr Kolář. Každopádně jde podle něj o běh na dlouhou trať. Pokud by vše postupovalo příznivě, minimálně na čtyři roky.

Diskuse k článku - 12 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tábor potřebuje jiné investice něž další hloupou obchodní zónu. Potřebuje např. sofistikovanou PZ zaměřenou na R4.0. Nemyslím si, že by v Táboře nebylo kde nakupovat, spíše naopak. Pokud radní zase změní územní plán v neprospěch koncepčních změn našeho města, tak si jen zatlučou další hřebík do mostu svého zapomnění a budoucí volební prohry.

  Vloženo 1.12.2019 16:03:34

 • Lenka 

  Reagovat

   

  K panu Jiřímu: Já tedy určitě Globus v Táboře chci. Klidně můžu postrádat jiné obchody.

  Vloženo 1.12.2019 08:50:27

 • Jiří 

  Reagovat

   

  Obchodů se vším možným je dle mého názoru v našem městě víc než dost a další devastace luk a polí (viz prostor vedle Baumaxu a další) není potřeba. Jde spíš o zájem tzv. developerů než občanů

  Vloženo 1.12.2019 08:33:47

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  to by bylo super severni část města by potřebovala širokosortimentní prodejnu a ne jezdit na Sojčák . Kfc když ho nechtělo město že by se zvyšil pro voz aut tak stojí v Benešově u vypadovky na Prahu kde je evidentně větší provoz aut , ale někde to jde jinde ne.

  Vloženo 1.12.2019 08:03:32

  • anonyní čtenář 

   Reagovat

    

   To by bylo super ze všech světových stran Tábor obehnat širokosortimentními prodejnami a ne jezdit na Sojčák… A ještě by bylo super na Sojčáku postavit zimní a plavecký stadión, sportovní halu, tenisové kurty, fotbalový stadión a nemocnici a ne jezdit na Pražák. Ale buďte bez obav. Oni vám tam v tom vašem severozápadním okraji Pražského sídliště směrem do polí ke Všechovu brzo také něco postaví. Je sice pravděpodobné, že to nebude Globus, ale troufám si odhadnout, že se to tam začne stavět dříve než právě Globus. A ten objekt je shodou okolností stejně jako Globus v Jihočeském kraji také zatím jenom v ČB.

   Vloženo 1.12.2019 09:33:24

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ne nedočká on raději postaví další zbytečný komplex jako jsou koupelny Ptáček

  Vloženo 1.12.2019 03:56:30

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace