Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vokální soubor X-TET

    sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

    sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Hasiči museli evakuovat osoby při požáru montážní haly. S jedním ale...

 Autor: HZS

    Autor: HZS

JINDŘICHŮV HRADEC – Požár v montážní hale, odkud se ještě před příjezdem hasičů evakuovala většina zaměstnanců. Takový byl námět taktického cvičení IZS, kterého se v pondělí 11. listopadu zúčastnila sloužící jindřichohradecká profesionální jednotka hasičů. Zaměřené bylo na záchranu osob a likvidaci požáru.

 

„Hasiči po příjezdu provedli průzkum, do zasažené haly natáhli dopravní vedení vody a rozvinuli útočný proud. Zároveň byla vyslána skupina pro záchranu osoby, která se nestíhala sama evakuovat. Tu hasiči evakuovali vnitřkem budovy, další osoba pak byla evakuována vně objektu za pomocí automobilového žebříku," přiblížila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Dodala, že cílem cvičení bylo prověřit připravenost velitelů a hasičů na záchranu osob a likvidaci požáru ve specifickém prostředí, jakým jsou právě výrobní halyu. „Dále bylo nutné ověřit akceschopnost požárních jednotek a základních složek integrovaného záchranného systému a ověřit dojezdové časy všech zasahujících složek," podotkla mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace