Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hrnečku, vař!

    pátek 24.5 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

  • Májový koncert smíšených pěveckých sborů

    pátek 24.5 19:00 - Písek, Trojice

    Májový koncert smíšených pěveckých sborů Smetana z Jičína a Sborissimo z Písku. Vstupné dobrovolné.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské muzeum zve na výlet do Nepálu

 Autor: Jan Pešek

    Autor: Jan Pešek

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Milovníci cestování si dnes přijdou na své v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. S cestovatelem se mohou vydat do Nepálu, poznat krajinu, kulturu i obyvatele a vypravit se na výlet kolem osmé nejvyšší hory světa Manaslu, která má přes 8 tisíc metrů.

 

Cestovatelská přednáška Jana Peška proběhne dnes od 17 hodin v přednáškovém sále historické budovy Jihočeského muzea. Putování nese název "Nepál - trek kolem osmé nejvyšší hory světa Manaslu". Cestovatel Jan Pešek si pro příchozí připravil zajímavé povídání nejen o výpravě a samotné hoře Manaslu (ze sanskrtu "Hora ducha"), která se nachází 8 163 m n. m., ale představí také samotný Nepál, jeho obyvatele a kulturu. Řeč přijde i na hinduismus - spalování na ghátech, buddhismus, podíváte se do města hippies Pokhary ve středním Nepálu a do hlavního město Káthmándú. Přednáška bude doplněna promítáním poutavých fotografií z této cesty. Malou ochutnávku najdete v naší galerii.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace