Jihočeští kriminalisté obvinili muže z podvodů za bezmála 30 milionů korun
Muž pravděpodobně během čtyř let (2018 – 2021) jako jednatel společnosti podvedl kolem stovky klientů. Nabízel zájemcům prodej počítačových serverů s tím, že zájemce počítač koupil, zaplatil a zároveň tomuto vykutálenému jednateli ponechal pod příslibem, že on bude pronajímat výpočetní kapacitu stroje a klientovi vydělané peníze přeposílat. Velké peníze mělo vydělávat kolem 350 počítačů.
Zpočátku klientům muž peníze poslal, později už nikoliv ty vydělané, ale peníze od klientů novějších. Stroje totiž nic nevydělávaly pro klienty, sám je měl využívat pro svoji soukromou potřebu. Kriminalisté se domnívají, že těžil virtuální měnu.
Když došla klientům trpělivost, protože přestali dostávat peníze, jednatel společnosti přerušil komunikaci. Následně se pokusil vše zachránit dalším podvodem a společnost převedl na muže z Rumunska. Ten však kupodivu také neplatil, ani nekomunikoval. Možná to tak bylo od začátku vše naplánováno, to však musí posoudit až soud. Jednatel společnosti byl v minulých dnech obviněn, vyšetřován je na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v délce pěti až deseti let.

Diskuse k článku