Jihostroj zvládl tie-break a v pátek bude útočit na postup! - Jižní Čechy Teď!
24. 3. 2025 22:02

Jihostroj zvládl tie-break a v pátek bude útočit na postup!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Drama je to obrovské, nervy se dají krájet, ale volejbalisté VK Jihostroje České Budějovice nakonec zvládli i dnešní druhé utkání čtvrtfinálové série. První kolo play off mezi obhájci titulu a volejbalisty Benátek nad Jizerou mělo být papírově jednou z nejvyrovnanějších sérií, což se na palubovce potvrzuje. První dvě sady přitom dnes zvládl Jihostroj výborně a vedl 2–0, když zejména úvodní set zápasu zvládl fantasticky (25:11, 25:22). Nakonec se ale opět ukázalo, že v této konfrontaci nic není jen tak. Benátky další dvě sady vyhrály 25:19 a 25:23, srovnaly a poslaly zápas do čtvrtého tie-breaku ve vzájemných zápasech. Tam už si však Jihočeši zápas mezi prsty proklouznout nenechali, vyhráli zlatý set 15:10 a ujali se vedení v sérii 2–0 na zápasy.




Pozitivní zprávou je, že se tým rozehrál v pravý čas. V součtu se závěrem základní části totiž vyhráli svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala už své páté utkání v řadě za sebou. Čtvrtfinále se hraje na tři vítězné zápasy, což znamená, že už v pátek 28. března bude Jihostroj útočit na své palubovce na postup do semifinále extraligy. Zápas začíná v 18 hodin. Pokud nebude rozhodnuto po třech zápasech, další termíny jsou pondělí 31. března v Benátkách a čtvrtek 3. dubna v Českých Budějovicích.

V ostatních sériích se zatím odehrál pouze jeden zápas. Lvi Praha vedou nad Brnem, Karlovarsko nad Odolenou Vodou a Kladno nad Libercem, ve všech případech tedy uspěli papíroví favorité čtvrtfinále podle umístění po základní části: VK Benátky nad Jizerou – VK Jihostroj 2:3 (11:25, 22:25, 25:19, 25:23 – 15:10).

Pavel Pubal
Pavel Pubal

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.