banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Jindřichův Hradec je nejlepším místem pro podnikání v jižních Čechách, druhý je Písek a třetí Milevsko

Velký nárůst ekonomických subjektů a nízká nezaměstnanost. Hlavní důvody, proč je Jindřichův Hradec podnikatelsky nejpřívětivějším městem v Jihočeském kraji. Stříbrnou příčku obsadil Písek. Bronz bere Milevsko. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom.

 

Především vysoký a rychlý nárůst počtu ekonomických subjektů a nízká nezaměstnanost vynesly Jindřichově Hradci vítězství v regionálním kole Města pro byznys. V krajském srovnání vykazuje radnice velmi dobré ekonomické výsledky. Má nejnižší náklady na dluhovou službu a druhý nejlepší iRating. Vedení města může těšit také to, že obsah jejich webových stránek je analytiky hodnocen nadprůměrně.

„Razíme cestu podpory menších a středních podniků, které zaměstnávají velké množství našich obyvatel. Nejdůležitější je pro nás otevřená komunikace a spolupráce s Hospodářskou komorou. Pravidelně se s podnikateli setkáváme a diskutujeme o problémech a možnostech růstu podnikatelského prostředí. Komplikací je pro nás stále to, že nemáme vlastní pozemky a při realizaci projektů pro větší firmy bychom museli pozemky odkoupit. Doufáme, že se to v příštích letech zlepší a jsem moc rád, že výzkum ukázal, že jsme na správné cestě,“ okomentoval vítězství místostarosta Bohumil Komínek.

Po loňském vítězství kleskl Písek o jednu příčku níže na druhé místo. Přesto je stále kvalitní místem pro podnikání. Má výhodnou polohu a dobré výsledky vykazuje také v ukazateli iRatingu a v objemu získáných dotací.

„Byli jsme mezi prvními, kteří začali s výstavbou průmyslové zóny a i přes občasné problémy jsme rádi, že ji máme. Do budoucna bychom rádi přilákali další investory a firmy, které by ji dokázali kompletně a kvalitně zaplnit,“ okomentoval jeden z důvodů úspěchu místostarosta Jiří Hořánek.

Milevsko, které letos skončilo třetí, se pyšní nejnižší dlouhodobou nezaměstnaností a velmi dobrou dostupností. Radnice vychází podnikatelům vstříc. Ti ocení především nízké ceny bytů, nízké poplatky za pobyt a za vodné a stočné.

 „Milevsko je známé tím, že si žije svým životem a má bohatý kulturní program, ale v poslední době úspěšně vymýšlíme a realizujeme také projekty na podporu malých a středních podnikatelů. Prioritou číslo jedna je však stále spokojený život našich obyvatel a tedy i podnikatelů a jejich zaměstnanců,“ uvedl starosta Ivan Radosta.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • hm 

  Reagovat

   

  běžte s tím rozšiřováním průmyslový zóny v Písku do hajzlu, už takhle se sem natáhlo hafo gastarbajtrů aby tam měl vůbec kdo makat

  Vloženo 5.3.2016 10:57:52

 • živnostnice 

  Reagovat

   

  Tak to by mě zajímalo, kdo toto hodnotí, když vidím prázné obchody-zavřené v Milevsku . Je vidět , že asi jinde bude hůř. Ne bo je to tím, že radní podnikání a místním přejou? Třeba RADNí Doubek je podnikatel a přeje i dalším ?

  Vloženo 4.3.2016 19:13:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace