Mám z čeho vybírat, ale chtěl bych do zahraničí, říká Jakub Čížek - Jižní Čechy Teď!
25. 3. 2022 8:06

Mám z čeho vybírat, ale chtěl bych do zahraničí, říká Jakub Čížek

PÍSEK - Písečtí hokejisté neprožili zrovna šťastnou sezonu. Po přehnaných ambicích vedení se žlutomodří nakonec protrápili k záchraně druhé ligy v posledním utkání proti Řisutům. Na udržení třetí nejvyšší soutěže v městě u Otavy měl bezpochyby vedle trenéra Milana Filipiho největší zásluhu útočník Jakub Čížek. Teprve dvacetiletý písecký rodák svými výkony táhl mužstvo a i přes jisté neshody v klubu pomohl Králům k záchraně. Vedle toho se stal nejlepším střelcem základní části celé druhé ligy. Na své konto si připsal jednačtyřicet zásahů a trumfnul i takové hráče, jako je táborský Lukáš Endál nebo Kamil Bříška z Kobry Praha. Cesta Písku uplynulou sezonou byla hodně spletitá a nepřidal tomu ani fakt, že se u týmu vystřídali hned tři kouči. ,,Jméno ani jednoho trenéra jsme se nedozvěděli od vedení. Vždycky až ze sociálních sítí a nikdo nám nic neřekl a to se mi velice nelíbilo,“ zdůrazňuje Jakub Čížek s tím, že za špatné výsledky určitě nemohli trenéři. Šikovný centr se díky výkonům hlavně ve druhé polovině sezony stal oblíbencem píseckých fans. V průběhu soutěže dostal i několik nabídek, ty ale pokaždé ztroskotaly. O píseckého snajpra je ale velký zájem i po sezoně, a jak sám říká, má z čeho vybírat. ,,Chci se vydat cestou zahraničí, protože se mi tam víc líbí přístup lidí a zázemí,“ vysvětluje. ,,Píseckému hokeji přeji, aby to nebylo tam, kde je to teď. Musí to tady dělat správní lidé,“ dodává Jakub Čížek.

Kdo vás k hokeji přivedl?
Já jsem s hokejem začínal v Písku někdy ve třech letech a přivedli mě k němu mamka s taťkou. Myslím si, že tu hlavní energii mi dávali právě rodiče. Taťka mě v Písku i tři roky trénoval, to bylo někdy hned na začátku, když jsem s hokejem začal. Byl jsem rád, že mě trénoval, a byli jsme spolu ve stálém kontaktu.

Kterými kluby jste od dětství prošel?
Po odchodu z Písku jsem se přesunul do Českých Budějovic, kde jsem strávil tu starší část své dosavadní kariéry. Tam jsem byl až do loňského léta, po kterém jsem se vrátil do Písku. Já už v šestnácti letech podepsal profesionální smlouvu s českobudějovickým áčkem na čtyři roky. Chtěl jsem se vždycky dostat do áčka v Českých Budějovicích, jednou se mi to povedlo, pak jsem tam měl nedorozumění s trenérem a šel zpět do juniorky, ale to bylo v sedmnácti letech. Někdy v dubnu nebo v květnu mi České Budějovice vypověděly smlouvu s tím, že jsem měl jít do akademie do Salcburku, což nevyšlo kvůli nějakému pravidlu, že jsem byl moc obodovaný a nevyhovoval jsem kvůli mému věku. Jinak co se týče výkonnosti, tak mi řekli, že by mě vzali hned.

Celý rozhovor s Jakubem Čížkem najdete v aktuálním vydání Píseckých postřehů. 

Lucie Mužíková
Lucie Mužíková
Lucie Mužíková
Lucie Mužíková

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.