Mám z čeho vybírat, ale chtěl bych do zahraničí, říká Jakub Čížek
Kdo vás k hokeji přivedl?
Já jsem s hokejem začínal v Písku někdy ve třech letech a přivedli mě k němu mamka s taťkou. Myslím si, že tu hlavní energii mi dávali právě rodiče. Taťka mě v Písku i tři roky trénoval, to bylo někdy hned na začátku, když jsem s hokejem začal. Byl jsem rád, že mě trénoval, a byli jsme spolu ve stálém kontaktu.
Kterými kluby jste od dětství prošel?
Po odchodu z Písku jsem se přesunul do Českých Budějovic, kde jsem strávil tu starší část své dosavadní kariéry. Tam jsem byl až do loňského léta, po kterém jsem se vrátil do Písku. Já už v šestnácti letech podepsal profesionální smlouvu s českobudějovickým áčkem na čtyři roky. Chtěl jsem se vždycky dostat do áčka v Českých Budějovicích, jednou se mi to povedlo, pak jsem tam měl nedorozumění s trenérem a šel zpět do juniorky, ale to bylo v sedmnácti letech. Někdy v dubnu nebo v květnu mi České Budějovice vypověděly smlouvu s tím, že jsem měl jít do akademie do Salcburku, což nevyšlo kvůli nějakému pravidlu, že jsem byl moc obodovaný a nevyhovoval jsem kvůli mému věku. Jinak co se týče výkonnosti, tak mi řekli, že by mě vzali hned.
Celý rozhovor s Jakubem Čížkem najdete v aktuálním vydání Píseckých postřehů.

Diskuse k článku