Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V milevském Srdíčku se včera rozbilo prasátko

Monika Bartoňová pochází z Milevska a nyní žije v Petrovicích. , Autor: L. Kolářová

Monika Bartoňová pochází z Milevska a nyní žije v Petrovicích.     Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - Včera před polednem došlo v milevském květinářství Srdíčko na další milou chvíli, za kterou stojí majitelka Srdíčka Eva Suchanová s rodinou. Mladá maminka Monika Bartoňová, která statečně bojuje s roztroušenou sklerózou, přijela převzít obsah pokladničky, která byla v prodejně umístěna hned po lednovém květinovém plesu Srdíčka.

 

Na plese v Kulturním centru Sepekov, který pořádala Eva Suchanová se svou rodinou, se konala ve prospěch Moniky Bartoňové dražba několika výtvarných děl. Vynesla úžasných 49 000 korun. Tím ale solidarita s mladou ženou neskončila. "Po plese mi jedna paní poslala esemesku, jestli by nemohla ještě přispět u nás v prodejně, protože na plese být nemohla. Tak nás napadla kasička, do které lidé přinášeli další peníze," zmínila Eva Suchanová. 

Včera před polednem Monika Bartoňová skleněné prasátko rozbila a Eva Suchanová jí popřála, aby jí střepy přinesly štěstí. Pak nastalo sčítání, které oběma vyrazilo dech. V pokladničce bylo 42 tisíc korun. Překvapil hlavně počet dvoutisícových bankovek. Lidé na Milevsku tak znovu dali najevo, že nejsou lhostejní a dokážou se spojit pro dobrou věc. 

Monika Bartoňová se nejdřív musela trochu vzpamatovat. Pak řekla: "Je to úžasné, co se stalo. Eva s manželem Mírou mě dostali zpátky mezi lidi, které jsem znala. Dostala jsem takový kopanec, abych začala bojovat, protože já musím fungovat kvůli malému Ráďovi. Nechci skončit na vozíčku. Moc děkuju všem, dostala jsem novou energii."

Monika Bartoňová šetří peníze na neurostimulátor, který zdravotní pojišťovna nehradí. Zařízení se umístí na nemocnou končetinu a vydává elektrické impulsy do svalu, čímž se lépe zvedá špička nohy a celkově přispívá k lepší stabilitě při chůzi. V obou akcích iniciátorky Evy Suchanové se již podařilo shromáždit polovinu částky, kterou neurostimulátor stojí. Otevřen je také transparentní účet, kam lze dál přispívat. Má číslo 233522096/0600. 

Ale nejde jen o peníze, Evu Suchanovou napadlo umístit v Srdíčku i sešit, do kterého lidé připisovali pro Moniku vzkazy. Hned mezi prvními se objevil povzbudivý vzkaz od ženy, která připojila i cédéčko o tom, že i s roztroušenou sklerozou se dá žít naplno. A popřála hodně síly. Tu už mladá žena projevila, když i při vědomí své diagnózy usilovala o to, aby otěhotněla a stala se maminkou. To se podařilo a malý synek je tak hlavním důvodem, proč bojuje.

Diskuse k článku - 12 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Mona 

  Reagovat

   

  Paní Monice přeji hodně sil a všechno jen dobre. A vy rádoby ochránkyně naší planety si uvědomte že fungovat denně s takovým handicapem není opravdu žádná sranda.

  Vloženo 21.2.2020 15:11:37

 • Důchodkyně 

  Reagovat

   

  Jediná Monika má snahu udržovat hezké prostředí kolem bytovky. Nikdy jsem nikoho neviděla, že by ji s něčím pomohl. Akorát umíte čumět a pomlouvat. V tom jste tady milé dámy opravdu přebornice. Nemá se přát nic zlého, ale.... Přála bych vám to všechno, aby jste věděly. Pak by jste mluvily, psaly a chovaly se úplně jinak.

  Vloženo 20.2.2020 19:48:02

 • Marie 

  Reagovat

   

  Paní Eva Suchanová je skvělá a má skvělé nápady pro dobrou věc. Nikdo neví, co ho kdy postihne a někoho urážet je nevhodné. Paní Bartoňové přeji hodně sil.

  Vloženo 20.2.2020 15:34:56

 • Ladka 

  Reagovat

   

  Je to krásný počin. Ale docela zamrzí že paní s takovou nemocí chodí kolem bytovky v Petrovicích a hubí vše co uzná za vhodné ROUNDUPEM . Který je největší chemický koktejl.

  Vloženo 20.2.2020 09:17:52

  • Jitka 

   Reagovat

    

   Nepřijde vám to trochu od věci? Jinak by mě ale zajímala vaše rada, čím hubit trávu na chodnících. Paní Bartoňové držím všechny palce.

   Vloženo 20.2.2020 09:33:35

   • tráva 

    Reagovat

     

    Není třeba hubit trávu Roundupem, tento jed otravuje celou naši planetu. v USA je už zakázaný. Jednoduché řešení: použijte horkou vodu, nebo plamen

    Vloženo 20.2.2020 12:15:40

    • anirij 

     Reagovat

      

     Na nežádoucí rostliny je velmi účinný obyčejný ocet - ten co používáme v kuchyni. Stojí pár korun, postříkejte rostliny
     zředěným na 1: 1, nebo tak jak je koncentrátem a do 10ti dnů jsou suché. Ocet je přírodnina .... !!! Všem doporučuji.

     Vloženo 20.2.2020 19:17:43

  • Žena 

   Reagovat

    

   Tady něco nehraje. Pod článkem o skvělém počinu lidí a síle mladé ženy hned začne jiný člověk kopat kolem sebe a úplně mimo mísu blábolit o něčem naprosto nesouvisejícím s danou věcí. Je vidět, že bohužel po světě nechodí jen hodní lidé. Heslo některých..."Hlavně na nikom nenechat nit suchou"...že?

   Vloženo 20.2.2020 13:37:07

   • Jirka 

    Reagovat

     

    Máte pravdu ale to se obvykle děje u zpráv z Milevska, že se rozpoutá nenávistná debata o něčem úplně jiném. Je tam asi nějaké divné ovzduší, že i krásnou věci si tam lidi sami poplivou svojí omezeností.

    Vloženo 20.2.2020 13:59:59

  • Petrovičák 

   Reagovat

    

   Vážená pani Lenko,ať už se tak jmenujete nebo nebo ne je šumák (možná i víte co to je?)
   Žasnu nad Vaší závistí, sáhněte si do svědomí, jak jste IN a svatá k tomu. Dojímáte mne. Ale veřte, že i ty bublinky jsou užitečnější nežli Vy, páč tohle může napsat jedině ÍÁ ÍÁ.

   Jinak krásná akce, sledoval jsem s paní Monikou se znám.. nemá to lehké, ale jak čtete někteří nepochopili nejspíše celý článek natož důvod akce. Takže paní Evičce patří velký díky a Monice přeji mnoho sil a ostré lokte.. Bude jich třeba.. Nejhorší je srážka s blbci

   Vloženo 20.2.2020 19:11:52

  • mirek 

   Reagovat

    

   Proč tedy koukáte na nemocnou paní a nejdete to sama udělat? Místo psaní sem jste mohla něco vytrhat. Nebo čekáte že když má problém s chůzí že se bude ohýbat a vytrhávat to?

   Vloženo 21.2.2020 12:56:32

 • an4 

  Reagovat

   

  Velmi děkuji lidem,kteří přispěli,jen mne mrzí,že město na organizaci roztroušené sklerozy Roska přispěl jen 6000 Kč na rok a že o ostatních lidech v Milevsku stejně nemocných a nebo špatně se pohybujících se vůbec město nezajímá.Jen zkuste se projet na vozíku po přechodem na nově postavených chodnících.

  Vloženo 20.2.2020 09:11:10

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace