Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na jihu Čech se neobjevil nový případ onemocnění Covid-19

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Od sobotní 18. do nedělní 18. hodiny nebyl na jihu Čech zaznamenán žádný nový případ nákazy koronavirem COVID-19. Celkový počet nemocných s touto diagnózou tak zůstává v regionu na třiceti.K vyšetření na COVID-19 v neděli lékaři indikovali v regionu 16 nových suspektních případů. Laboratorní výsledky všech 16 vzorků byly negativní. „Analýza tří desítek onemocnění COVID-19 podle věkových skupin ukázala, že většina nemocných v Jihočeském kraji, celkem 28, je v produktivním věku od 20 do 65 let. Jeden nemocný je z věkové skupiny 10 - 14 let a jeden 65 - 74 let. Z epidemiologického hlediska je důležité, že poslední nové případy registrujeme u osob, které jsme již umístili do karantény a nemohly tedy onemocnění dál šířit," uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová. Více než 1720 Jihočechů je v současné době v nařízené povinné karanténě.

Třicítku nemocných na jihu Čech tvoří 17 žen a 13 mužů. Deset nemocných pochází ze Strakonicka, sedm z Českobudějovicka, sedm z Prachaticka, čtyři z Českokrumlovska a dva z Táborska. Písecko a Jindřichohradecko zatím vykazují nulu.

„Onemocnění, evidovaná v Jihočeském kraji, jsou buď importovaná, tedy vzniklá po návratu osob ze zahraničí, nebo se jedná o onemocnění osob pracujících v zahraničí či o kontakty s již evidovaným pozitivním případem onemocnění. Vzhledem k tomu, že přibývá onemocnění kontaktních, tj. vzniklých úzkým mezilidským přenosem, je důležité dodržovat hygienické zásady a respektovat nařizovaná opatření tak, aby se zamezilo dalšímu šíření," konstatovala jihočeská epidemioložka Jitka Luňáčková.

Z analýz Světové zdravotnické organizace WHO vyplývá, že nejohroženější věkovou skupinou jsou osoby nad 65 let, proto jsou mimořádná opatření směřována právě k seniorům. „Je doporučeno co nejméně vycházet ven, na nákupy chodit ve vyhrazený čas, v případě zdravotních obtíž kontaktovat lékaře telefonicky, aby byl kontakt s ostatními lidmi co nejmenší a riziko přenosu nákazy se snížilo na minimum. Je třeba nezapomínat na ochranu nosu a úst a pokud možno, necestovat hromadnou veřejnou dopravou," zdůraznila Jitka Luňáčková.

Diskuse k článku - 22 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • pepouš 

  Reagovat

   

  A pořád číst tyhle žvásty...Babiš sklidí zásluhy...No a? Kdyby byl premiérem Franta Jouda...Tak by sklidil zásluhy Franta Jouda, no...Žvásty a jenom žvásty...

  Vloženo 23.3.2020 15:29:58

 • ferda mravenec 

  Reagovat

   

  nejsem Babišovec,ale lidi neblázněte.Daleko větší nebezpečí jsou nezodpovědní lidé,kteří nedodržuji nařízení a není jich tedy málo.Na ty je třeba se obrátit ostrým pohledem a nějakou tou výtkou

  Vloženo 23.3.2020 11:28:42

 • Pragmatik 

  Reagovat

   

  To je strašně důležité info :) Vláda demisi!

  Vloženo 22.3.2020 21:50:14

  • Majda 

   Reagovat

    

   Proč vláda demisi, myslím si že tohle není na programu tohoto dne, ani týdne... Vláda sem ten koronavir nezatahla, ale lidi co neumějí poslouchat a jedou si do Itálie, Rakouska....

   Vloženo 22.3.2020 22:08:03

   • Majda 

    Reagovat

     

    Jinak jsem ráda, že v Písku, zatím není, člověk se tak nestresuje...

    Vloženo 22.3.2020 22:08:55

    • Občan 

     Reagovat

      

     A jak můžete vědět že v Písku není? Zatím tam nebyl pouze diagnostikován. Teoreticky tam tedy může být infikovaných klidně více než kdekoliv jinde, jen neprošli testem. Takže používejte mozek, dodržujte nařízená opatření a nepropadejte panice, ale ani sebeuspokojení že v místě Vašeho bydliště nic nehrozí. Obezřetnost je nadále nejvýše nutná. Přeji všem pevné zdraví.

     Vloženo 23.3.2020 06:53:11

     • Martina 

      Reagovat

       

      To chcete moc. On je totiž jednodušší lynčovat ty, kteří nákazu ,,přivezli”, než se chovat tak, jako bych já, vy i kdokoliv jiný mohl být nositelem viru. Prostě se chraňme a používejme rozum.

      Vloženo 23.3.2020 07:01:10

     • reakce na Občana 

      Reagovat

       

      Majda jen psala, že je ráda a že se člověk se tak nemusí stresovat ... takže uklidnění pro všechny!
      A ty napíšeš "používejte mozek" a "nepropadejte panice" - to propadáš asi ty, když takto reaguješ!!!

      Vloženo 23.3.2020 11:50:41

      • Občan 

       Reagovat

        

       Kdyby Majda a ostatní používali mozek tak jim docvakne, že i když v Písku a jinde není nikdo pozitivně diagnostikován tak to ještě neznamená, že tam nepobíhá stádo náhodně infikovaných bez momentálních příznaků nemoci,od kterých se nakazí snadněji než od těch pozitivně testovaných, protože ti už jsou zavření v karanténě a okolí v podstatě neohrožují. Ale důležité je, že se nestresuje... Já panice nepodléhám, protože dodržuji všechna nařízení krizového štábu a důvěřuji jim.

       Vloženo 23.3.2020 13:37:02

       • reakce na Občana 

        Reagovat

         

        Ale proč by nepoužívala mozek? Tvoje reakce je úplně mimo mísu.

        Vloženo 24.3.2020 13:46:41

     • Majda 

      Reagovat

       

      Vážený mozek používám. Roušku nosím, platím kartou, používám jednorázový rukavice.. Chráním sebe i okolí.... Minulý týden jsem prodavačkam dala ušité roušky a dezinfekci... A co jste vy udělali, že mě tady hned urazite, že nepoužívám mozek....

      Vloženo 23.3.2020 19:27:46

      • občan 

       Reagovat

        

       Je bohulibé že se takto obětavě angažujete. Díky za to. Principu přenosu nákazy ale zřejmě nerozumíte ani trochu. Již poněkolikáté sděluji že to, že ve Vašem okolí není nikdo pozitivně diagnostikován ještě neznamená, že se ve Vašem okolí nepohybují již infikovaní, kteří nebyli dosud testováni. A může jich být klidně i více než v místech, kde jsou infikovaní díky testům již prokazatelně pozitivní a jejich počty jsou zveřejněny. Takže když napíšete že jste ráda že v Písku není, tak tam není jen prokazatelně infikovaný, ale nakažených netestovaných tam může být hafo. Takže když jste to napsala tak jak jste to napsala, tak podle toho soudím, že Vaše úvaha je krátkozraká. ( když už tedy používáte mozek ).

       Vloženo 23.3.2020 22:02:35

    • Martina 

     Reagovat

      

     Navrátilci z Rakouska a Itálie mají svůj podíl viny, ale dost by mě zajímalo jestli si konečně lidé jako vy uvědomí, že v Číně řádil koronavirus už loni v prosinci. Čínští turisté k nám bez jakéhokoliv omezení jezdili do nedávné doby. To si opravdu myslíte, že nákazu přivezli lyžaři? Ne, rozhodně ne. Lyžaři jen byli první testovanou skupinou. O jiné navrátilce a ani turisty ze zemí nákazy se nikdo nezajímal.

     Vloženo 23.3.2020 06:59:08

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    asi proto, že mi byl vymazán příspěvek. To tady po listopadu nebylo, až od doby kdy se vlády ujali bolšebice na čele s babišem

    Vloženo 23.3.2020 13:16:42

  • Anonym 

   Reagovat

    

   Diky teto vládě a diky tomu , že zavedli opatření včas jsme na tom tak jak jsme.. a ne jako v italii nebo španělsku..takže diky..

   Vloženo 22.3.2020 22:41:02

   • Zilina 

    Reagovat

     

    Souhlasím a přeju vládě hodně sil.

    Vloženo 23.3.2020 17:07:16

  • oto 

   Reagovat

    

   Co to meleš? Změř si teplotu? Pak ti bude vláda dobrá.

   Vloženo 22.3.2020 22:59:49

   • kočka 

    Reagovat

     

    Vláda je nejlepší, a je nám všem moc dobrá.

    Vloženo 23.3.2020 17:08:07

  • jihočech 

   Reagovat

    

   Jsem rád, že vláda zvládá pandemii velmi dobře a že opatření které zavedla jako jedna z prvních jsou účinná. Teď záleží jenom na zodpovědnosti občanů jak je budou dodržovat. Výkřiky a kritika neschopných opozičních stran ani pražské kavárny nám určitě nepomůže.

   Vloženo 23.3.2020 14:54:05

  • Jan 

   Reagovat

    

   Nech se vyšetřit, ale u psychiatra. Ti co jeli do Itálie a Tyrol, i když o nákaze věděli tj. v rozmezí od-do by si měli náklady na léčbu cálnout ze svého a ani kačku ze státního na mzdu. Tudíž vláda přitvrdit!

   Vloženo 23.3.2020 16:50:03

 • Z Písku 

  Reagovat

   

  Super!!!! A díky za info zde.

  Vloženo 22.3.2020 21:40:21

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Taky díky za informace.

   Vloženo 22.3.2020 23:13:26

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace