Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Od soboty žádný nový případ nákazy koronavirem na jihu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Od sobotní 18. do pondělní 18. hodiny nebyl na jihu Čech zaznamenán žádný nový případ nákazy koronavirem COVID-19. Celkový počet nemocných s touto diagnózou tak zatím stále zůstává v regionu na třiceti.


Kvůli podezření na nákazu koronavirem v pondělí lékaři indikovali v regionu k vyšetření 58 nových podezřelých případů. „K 18. hodině byly známy výsledky 16 z nich. Všechny výsledky negativní. Další výsledky očekáváme v noci či zítra ráno. I nadále tedy platí, že epidemiologická situace v Jihočeském kraji se od sobotní 18. hodiny nezměnila. V tuto chvíli evidujeme stále třicet pozitivně testovaných osob, přičemž celkem už bylo na přítomnost koronaviru otestováno 1863 osob s trvalým bydlištěm v Jihočeském kraji," uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

S podezřením na onemocnění COVID-19 bylo na jihu Čech indikováno už celkem 1905 případů. Bezmála 1800 Jihočechů je v současné době v nařízené povinné karanténě.

Lidé, čekající na výsledek svého vyšetření, jsou poučeni, jak se mají chovat a zůstávají v domácí izolaci. „Po oznámení výsledku jsou v případě pozitivity dle zdravotního stavu hospitalizováni nebo ve větším procentu ponecháni v domácí izolaci. Ta trvá minimálně 14 dnů a teprve po opakovaných testech, které musí být dvakrát negativní, mohou být prohlášeni za vyléčené. Lidem, kterým je oznámen výsledek negativní, nařizují praktičtí lékař karanténní opatření," poznamenala epidemioložka KHS Jitka Luňáčková.

Třicítku nemocných na jihu Čech tvoří 17 žen a 13 mužů. Deset nemocných pochází ze Strakonicka, sedm z Českobudějovicka, sedm z Prachaticka, čtyři z Českokrumlovska a dva z Táborska. Písecko a Jindřichohradecko zatím vykazují nulu. Onemocnění, evidovaná v Jihočeském kraji, jsou buď importovaná, tedy vzniklá po návratu osob ze zahraničí, nebo se jedná o onemocnění osob pracujících v zahraničí či o kontakty s již evidovaným pozitivním případem onemocnění.

Hygienici stále zdůrazňují důležitost striktního dodržování nařízených karanténních opatření, protože jedině přísnou izolací lze snížit možnost vzniku kontaktních onemocnění na minimum. Pro potřeby veřejnosti zřídila KHS Jihočeského kraje pohotovostní informační službu na telefonních číslech 736514386 a 731428577, kde se občané mohou ptát na problematiku nového koronaviru. Ucelený a pravidelně aktualizovaný přehled o vývoji nákazy COVID - 19 v České republice lze nalézt na webových stránkách: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 .

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace