banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Parkovací dům v Budějovicích čeká na zahájení zkušebního provozu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Po vybudování parkovacího domu v Českých Budějovicích volali řidiči už mnoho let. V únoru by se měli dočkat jeho otevření. Zatím ve zkušebním provozu.

 

Dům byl vybudován u zimního stadionu v ulici F. A. Gerstnera na místě, kde původně stávala synagoga. Tu v roce 1942 srovnaly se zemí německé jednotky. Kontrolní prohlídka před zahájením zkušebního provozu parkovacího domu je naplánovaná na čtvrtek 29. ledna. „Po vybudování domu se volalo mnoho let. Pozemek za posledních dvacet let třikrát změnil majitele a nekonečné dohady ukončila až židovská obec, když přistoupila na realizaci šestipatrového domu s více než třemi stovkami parkovacích míst,“ vysvětlil náměstek primátora Tomáš Bouzek. Parkovací dům nabídne 316 parkovacích stání, z toho jich bude 150 určeno pro veřejnost. Náklady na jeho vybudování jsou dvě stě milionů korun, stavbu hradil soukromý investor. V místě bude i připomenutí původní synagogy. „Každé navýšení parkovacích kapacit v těsné blízkosti centra velmi pravděpodobně přinese dopravní odlehčení historickému jádru a zlepší dostupnost provozoven i úřadů,“ podotkla předsedkyně finančního výboru zastupitelstva města Petra Šebestíková. Předpokládané parkovné by mělo být deset korun za každou započatou hodinu.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace