Play off je speciální, ale můj úkol je pořád stejný, říká hrdina utkání Milan Klouček - Jižní Čechy Teď!
7. 3. 2025 22:39

Play off je speciální, ale můj úkol je pořád stejný, říká hrdina utkání Milan Klouček

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Podržel, když to bylo potřeba nejvíce. Brankář Banes Motoru České Budějovice Milan Klouček se výraznou měrou podepsal pod vítězství Motoru 4:2 nad Libercem na úvod předkola. Už první zápas série ale ukázal, že to bude boj jako řemen a nic není rozhodnuto. „Zápasy play off jsou vždycky speciální. Jsem rád, že jsme udělali první krok, ale už je to pryč a musíme přemýšlet nad zítřkem,“ uvedl šestadvacetiletý brankář, který už na jihu Čech působil v sezoně 2019–20. Pro letošek se vrátil, aby na pozici jedničky nahradil Dominika Hrachovinu a první velký zápas v play off zvládl na jedničku. Zítra série pokračuje druhým zápasem s úvodním buly v 16 hodin.

Jaké zkušenosti vlastně máte se zápasy play off?
Chytal jsem už proti Karlovým Varům předkolo a pak čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi, takže pár malých zkušeností mám, ale hrozně jsem se na play off těšil. Je to vrchol sezony. Dneska tady byla zase skvělá atmosféra, fanoušci nás podporovali jako po celou základní část. Je to znát, pak se hraje vždycky lépe. Pro mě se ale nic nemění, ten úkol je pořád stejný – chytit puk. Snažím se tedy dělat furt to samé, ale samozřejmě, že zápasy play off jsou vždycky speciální. Jsem rád, že jsme udělali první krok, ale už je to pryč a musíme přemýšlet nad zítřkem.

Liberec začal hodně agresivním napadáním a dostával obránce při rozehrávce pod tlak. Jak vám v tu chvíli bylo?
Musím říct, že máte pravdu. První třetina z naší strany nebyla úplně ideální, bylo to takové opatrné. Dobře jsme bránili, ale zároveň jsme toho do útoku moc nepředvedli. Pak jsme to ale zlomili a kluci to tam nasázeli na 3:0. Škoda, že soupeř ještě korigoval na 2:3, ale zvládli jsme to a máme první bod.

Nezatrnulo vám v tu chvíli?
Samozřejmě zatrnulo, nebudu lhát. Důležité ale bylo, že jsme ještě do konce třetiny odskočili zpátky na 4:2. To nás trošku uklidnilo, ale museli jsme si k tomu v kabině něco říct. Musím říct, že ve třetí třetině kluci hráli přesně tak, jak měli, zblokovali spousty střel a myslím, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě. My musíme hrát každé střídání naplno a jít zápas od zápasu, protože z vlastní zkušenosti víme, že třeba vedení o dva góly nic neznamená. Nám se takové zápasy letos povedlo jak otočit, tak ztratit.

Podle čísel ze základní části má Liberec vynikající přesilovky. Jak jste na ně nachystaní?
Víme, že mají kreativní hráče a umí to sehrát, ale situace vždycky vyplynou ze hry. Musíme reagovat na to, co udělají na ledě, nejde s něčím počítat dopředu. Kluci ale dneska sehráli oslabení parádně.

Kde jinde vidíte silné stránky soupeře?
Víme, že je to celkově výborný tým, který má dost individualit, ti kluci jsou šikovní a kreativní. Já osobně musím být pořád ve střehu, protože střílejí z každé pozice. Mají svou kvalitu a kolikátí skončili v základní části, na tom už vůbec nezáleží. Snažíme se na to nekoukat, protože teď začalo play off, všechno se maže a jedem od nuly.

Pavel Pubal
Pavel Pubal

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.