Pořadatelé Country festu v Dačicích už plánují příští ročník. Zahrát by měli Rangers
„V programu letošního už osmého Country festu nastaly určité změny. Bohužel onemocněl kapelník z Plechové blechy. To jsem se dozvěděl včera a musel jsem se pokusit najít záskok. To se povedlo a festival tak zahájila kapela Otisk. Problémy měla také skupina Karolína, takže místo ní večer vystoupily Starý fóry,“ zmínil pořadatel Country festu Ladislav Mátl.
Hudební skupina Otisk je z Nového Rychnova a na festivalu v Dačicích se představila poprvé. „I když už nás Láďa několikrát zval, bohužel jsme ale měli vždycky obsazené termíny. Líbí se nám tu, publikum je úžasné, většinu lidí známe z našich jiných vystoupení. Jsme tři, hrajeme country písničky, které se nám líbí. To znamená, že od trampských až po ty, co slýcháte v rádiu,“ řekla zpěvačka Blanka Bartáková. Pořadatelé tuto kapelu oslovili už na jaře, ale ta už měla domluvenou jinou akci. „Večer jedeme hrát na country bál. Ale Láďa v pátek volal o pomoc, protože mu jedna kapela vypadla. Říkal, že ví, že večer hrajeme, ale že v Dačicích by to bylo odpoledne a dalo by se stihnout obojí. Tak jsme se rozhodli, že přijedeme, abychom mu vytrhli trn z paty,“ dodala zpěvačka.
Hlavní hvězdou Country festu byla tentokrát Petra Černocká, zahráli ale také Brzdaři, Rokonvalescence nebo pořádající domácí kapela Dobrá pára. V přestávkách mezi jednotlivými interprety ve stanu hráli Kořeni vod Kořena a po celý den tančili Přátelé country Velké Pavlovice. A pořadatelé už teď plánují další ročník.
„Připravujeme ho zatím jen letmo, ale něco už bych mohl prozradit. S Petrou Černockou dnes přijel také kytarista a zpěvák Karel Macálka, který zároveň působí v kapele Rangers. Tak jsme se už předběžně domluvili, že by tu Rangers zahráli na Country festu v příštím roce. Uvidíme, jak to dopadne, ale věřím tomu, že je tu za rok uvidíme,“ řekl Ladislav Mátl.

Diskuse k článku