Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Setkání rodičů s dětmi

  pondělí 20.1 10:00 až 11:00 - Tábor, Knihovna - Pobočka na Sídlišti nad Lužnicí

 • Jana Kubová - obrazy

  středa 8.1 až pondělí 29.6 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Máme demokracii nebo ne?

Vypadá to, že svět se nám před očima mění v absurdní parodii. "Praha" - protože parlamentní ani prezidentské volby nedopadly podle gusta - rozehrává pokus o převrat? Studenti a herci jsou po 28 letech znovu na nohou a volají, že zachraňují demokracii. Kterou? Voliči v České republice si zvolili své poslance a prezidenta ve svobodných a demokratických volbách. Zvítězila většina. Menšina to má do příštích voleb akceptovat. A klidně může svůj názor říkat nahlas. To je demokracie.

 

Snaha o změnu výsledku demokratických voleb v ulicích, to je ale plivnutí do tváře voličům, jejichž vůle v řádných volbách rozhodla. U sousedů na Slovensku si lidé vymohli v ulicích pád vlády - proč ne taky u nás? (Napadlo možná někoho a kuje železo, dokud je žhavé.) Nač čekat na příští volby, když šance může přijít hned?

Na Slovensku se rozbuškou stala vražda dvou mladých lidí. Snad proboha nebudeme tento vývoj následovat, pokud nynější demonstrace nebudou dostatečně nabírat na obrátkách.

My už jsme přece jednou tohle národní pobouření zažili. To když se v listopadu 1989 rychlostí blesku rozšířilo, že zabili studenta Martina Šmída. A když smrt mladého člověka vyhnala do ulic skoro celý národ s výjimkou tehdejších papalášů, zpráva o smrti studenta se dementovala. Pohráli si s námi, aby urychlili pád režimu, který by se jinak zmítal v agónii možná ještě pár let?

Jsme ale o víc než čtvrtstoletí a o rychlost internetu dál, falešné zprávy mají jepičí život. Je proto potřeba brutální realita v přímém přenosu?

Téma svobody médií na transparentech mě překvapuje. Nikdo přece novináře nenutí, aby pracovali v nesvobodném prostředí. Možná jen jejich vlastní zbabělost. Pokud tedy nejde v zákulisí bouře kolem veřejnoprávních médií úplně o něco jiného. O překlopení peněz, moci a vlivu do jiných rukou. Pak by možná nastal rázem klid.

Omlouvám se současným demonstrantům, ale jejich pojetí demokracie - vymoci si změnu "vůle většiny pitomých voličů" - nerozumím.

 

 

 

 

Diskuse k článku - 89 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6 8  | Starší příspěvky »
 • Pete 

  Reagovat

   

  Samozřejmě že máme „demokracii“ - politici pracují pro občany, trestní stíhání někoho nelze objednat ani náhodou, soudcové jasně neúplatní, peníze do tunelů pochodují aniž by to kdo chtěl, kdo říká že cikáni by měli pracovat je hnědý fašista, kdo se nechce plně podřizovat dikrátu z bruselu je nacionalista atakdále

  Vloženo 23.3.2018 16:20:12

 • kde byli páni z medií- 

  Reagovat

   

  účelově sáli ze svých kmotrů.Ti mládežníci, dle porovnání transparentů na celém území nebránili jen ústavu/ jak dlouho byla vláda Topola bez důvěry v demisi?/ Proč si myslíte,že máte jako " největší budovatelé " v historii tohoto státu zasahovat do chodu vlády, odvolávat kde koho ? Proč si myslíte, že musíte obhajovat media, protože TV dle herců je jejich, ona není pro "debilní a lůzu"nikdo Vám nebere nezávislá media,která Vás formují správným směrem,každý občan si může užívat taková bez předpisu,,která vyhovují jeho vkusu.Má svobodu slova jen někdo ??Jak se inteligentní vrstva, celebrity a nezávislá media chovají celé měsíce / před volbami a po nich k prezidentovi.To bylo nadávek,přání smrti,urážek,.ageismu.. doslova poprava, jako uštvali p.Baborákovou zvolenou do Krajského zastupitelstva a řvali ji pod okny ze stanů" Rudá krávo" ..On,jako občan tohoto státu nemá právo se hájit aspoň slovně,??? Jo, braňte se pokud Vám někdo bere svobodu a ne tehdy,když Vás někdo účelově vyprovokuje / viz aktivista polsko-českého původu Pes czynski,,který v životě nepracoval a využívá neziskovky k organizovaní manifestací proti všemu, dokonce i na Slovensku po vraždě novináře.

  Vloženo 18.3.2018 11:41:54

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pomatenče!

   Vloženo 18.3.2018 16:44:48

   • B e n e ! 

    Reagovat

     

    Osud vede toho,kdo chce,---- vleče toho, kdo nechce /ten musí poslouchat, dívat se a mlčet /

    Vloženo 19.3.2018 16:48:15

 • Déma 

  Reagovat

   

  No, kde byli ti investigativci před rokem 89, nebo v době Orlických vražd a divokých privatizací? Teď tu za potlesku kavárníků nahání hnízdo za ubohých 50 míčů a veleúspěch se ne a ne dostavit. Že nikomu nevadí předraženej prasečák z dílny suděťáckého přisluhovače Hermana? Do Prahy bych vzkázal: Praha není Česko! Tak se tam třeba stavějte na hlavu. Je zajímavé, že za důstojný život seniorů, nebo za financování léčby těžce (např. onkologicky) nemocných lidí, zejména dětí ti herci neprotestují a nestávkují. Na to ať si nevdělaná lůza uspořádá sbírky že?

  Vloženo 17.3.2018 22:01:20

 • Alena 

  Reagovat

   

  Já bych souhlasila spíš s reakcí Qui bono pane MMV. Studentské demonstrace těsně navazují na pražský dav, který vykřikoval Miloše do koše a podobně. Jsou uměle provokované z Prahy.

  Vloženo 17.3.2018 10:48:19

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jasně, dostali jsme zaplaceno a bylo nám řečeno co máme říkat. A víte co, až se ten váš prezident bude chovat demokraticky, až nebude premiérem trestně obviněný stbák, pak nebudou protesty.

   Vloženo 18.3.2018 16:47:47

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Klidně si protestujte furt pryč

    Vloženo 18.3.2018 19:19:45

    Vaše reakce:

    Zbývá znaků: 1200
     
 • M.M.V. 

  Reagovat

   

  Paní redaktorko, na těchto demonstracích nikdo přece nezpochybňuje výsledky voleb. Jde tady přece úplně o něco jiného !!
  Otevřete mysl i oči !! Pokud lze.

  Vloženo 17.3.2018 10:36:03

  • předimenzované zorné pole M.M.V. 

   Reagovat

    

   po prohraných prezidentských volbách / v TV přenosu/" Drahouškové" prohlásili, " M y n e k o n č í m e " //a jedou dál?/l/za potlesku. svých příznivců -organizátorů předvolebních akcí v celé republice. Nic se tu nenapadá, jen Babiš, Ondrášek, Okamura , Zeman .- všichni vzešli z demokratických voleb.

   Vloženo 17.3.2018 12:22:50

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Ano, vzešli z demokratických voleb - to nikdo nerozporuje. Ale jejich povolební chování absolutně neodpovídá ústavním zvyklostem. A toto se víceméně týká bohužel všech Vámi jmenovaných. Lidem už dochází trpělivost s tímto chováním - proto tyto poklidné demonstrace.

    Vloženo 17.3.2018 19:30:48

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6 8  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace