Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ples ZOD Čepřovice

  pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

  K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

 • Nathanika

  pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Záchranáři a policisté upřesňují informace z tragické nehody u Drhovle

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

AKTUALIZOVÁNO - 8.11.2018 21:51

PÍSECKO - Záchranáři a policisté před malou chvílí upřesnili okolnosti tragické srážky osobního a nákladního automobilu, ke které došlo na silnici I/4 u Drhovle na Písecku.

Střet osobního a nákladního vozu u obce Drhovle na Písecku byl na Zdravotnické operační středisko nahlášen krátce po třetí hodině. K nehodě okamžitě vyjely posádky z Písku, Blatné a vzlétl vrtulník LZS.

"Záchranáři na místě nalezli v osobním voze jednoho muže a dvě ženy bohužel již bez známek života. Všichni tři utrpěli zranění neslučitelná se životem. Čtvrtá osoba – žena, utrpěla při nárazu těžká mnohačetná poranění a byla ve voze zaklíněna. Po vyproštění došlo u pacientky k selhání základních životních funkcí. I přes okamžitě zahájenou resuscitaci se zdravotníkům nepodařilo ženu zachránit" uvedla mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková.

Podle prvních informací policie z místa, pravděpodobně zavinil tragickou nehodu, při které vyhasly čtyři lidské životy řidič nákladního automobilu. "Řidič (1958) nákladního automobilu IVECO jel ze Strakonic na Prahu po silnici č. I/4 a pravděpodobně nedal přednost protijedoucímu automobilu Škoda Octavaia. při odbočování vlevo" uvedla tisková mluvčí policie Štěpánka Uhlířová. "Při bočním střetu zahynuly všechny čtyři osoby jedoucí v Octavii (muž, který jel jako řidič a tři ženy). Dechová zkouška na alkohol nyla u řidiče nákladního automobilu negativní. Nikdo další nebyl při nehodě zraněn. Další okolnosti tragédie stále na místě řeší policisté" doplnila Uhlířová. 

Diskuse k článku - 41 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Pepča 

  Reagovat

   

  Tahle křižovatka (smrti) měla být mnohem bezpečnější. Bohužel vinou snahy o úsporu vznikl takový paskvil :-(

  Vloženo 8.11.2018 21:38:07

 • jan 

  Reagovat

   

  Co se to poslední roky na Písecku děje ? Vraždy, násilí, kriminalita a mrtví na silnicích.

  Vloženo 8.11.2018 21:17:02

 • Janka 

  Reagovat

   

  Ridic nedal prednost ? Tak za 4 zivoty by si mel jit sednout na hodne dluho a mel cas na premysleni a na hodne spatne spani????

  Vloženo 8.11.2018 20:39:50

  • Lukas 

   Reagovat

    

   Nic o tom nevíš! Jsem si jist, ze ten řidič nedal přednost úmyslně.......... .

   Vloženo 8.11.2018 21:45:24

 • Mezulán 

  Reagovat

   

  Na této křižovatce jsem se už asi 5x setkal s tím, že řidiči a hlavně kamionu při jízdě od Strakonic odbočující doleva směr Blatná a Písek nedávají přednost vozidlům přijíždějícím ve směru od Prahy. Když jsem jel na Strakonice a nedal mi odbočující kamion přednost, šel jsem tvrdě na brzdy a ke srážce naštěstí těsně nedošlo. Od té doby si dávám pozor a vyplatilo se mi to. Opravdu mám na tomto místě strach jezdit, protože tady je to snad pravidlem, že ti co odbočují doleva nedávají přednost. Nechápu to …….

  Vloženo 8.11.2018 20:35:22

 • pepa 

  Reagovat

   

  Dnes jsem byl byl na dvojpohřbu obětí smrtelné nehody z minulého týdne u Čížové.Po návratu slyším z rádia zprávu o čtyřech mrtvých po havárce zase kousek od nás.Řekněte mi lidé,to musí člověk dostat rakovinu slinivky s termínem v krematoriu,aby si uvědomil,že život je nádherný a vzácný a užít si ho není možné v rychlosti,která odporuje právním i fyzikálním zákonům?Vám,co přežijete, přeji hodně zdravého rozumu a štěstí,pokud jste nuceni opustit bezpečí domova a vydat se na silnici.

  Vloženo 8.11.2018 19:52:52

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace