Překvapení v poháru! Soběslavský Spartak přehrál třetiligový Písek 3:0
TJ Spartak Soběslav – FC Písek 3:0 (1:0), branky: 37. (z pen.) Kutner, 67. Hájek, 76. Hoffmann, rozhodčí Vychodil – Kotalík, Novotný, ŽK (0-2): 78. Lukeš, 87. Koreš, 257 diváků.
Soběslav: Červenec – Kubart, Hromada (59. Pavlík), Větrovský, Bouchal, Podhradský (74. F. Vaněk), Boucník (59. Hoffmann), T. Mazouch (74. D. Vaněk), Vrána, Kutner, Hájek (82. Dvořák).
Písek: Lukeš – Němeček, Vlček, Bicenc, Kalousek, Malý, Běloušek (79. Vokurka), Voráček, Kotrba, Stejskal, Novák (62. Koreš).
Trenér Soběslavi Radek Hajič prozradil, jak k souboji s Pískem jeho svěřenci přistoupili. „Do zápasu jsme šli bez nervů. Kluci se na třetiligového soupeře těšili a postup jsme brali jako bonus, prohra by pro nás nebyla žádná tragédie. Takhle jsem prezentoval svůj postoj před utkáním v kabině,“ prozradil lodivod Spartaku.
Z přístupu a z výkonu Písku byl Radek Hajič přece jen překvapený. „Musím se přiznat, že jsem čekal od Písku víc. Hosté nenastoupili úplně v nejsilnějším složení, ale i tak se tu předvedli mladí běhaví kluci. Očekával jsem, že nás v první půli více zamknou. Kromě sporné penalty jsme odehráli první poločas vcelku v pohodě,“ hodnotil Hajič.
V prvním poločase zlikvidoval domácí brankář penaltu, což nezapomněl v pozápasovém hodnocení trenér Spartaku zmínit. „Byl to důležitý moment a jedna z mála šancí Písku v prvním poločase. Druhou půli už jsme odehráli v pohodě a byli jsme Písku více než vyrovnaným soupeřem. Přidali jsme další dva góly a dostali jsme se ještě do tří dobrých příležitostí. Podle mě je naše vítězství zasloužené. Úplně si nevzpomínám, že bychom v posledních letech vyřadili v poháru tým z vyšší soutěže. Vítězství nad Pískem pro nás znamená zřejmě historický postup do druhého kola poháru,“ zářil po duelu s Pískem trenér Soběslavi Radek Hajič.
Radost z postupu přes Písek měl i kapitán a střelec vítězné branky Spartaku Aleš Kutner. „Výhra nad Pískem je pro nás obrovský úspěch a velké povzbuzení. Hlavně se ale musíme soustředit na divizi. Nesmíme se nechat uchlácholit tím, že jsme v MOL Cupu porazili 3:0 Písek, abychom pak třeba na Petříně neprohráli nějakým vysokým rozdílem,“ uvědomuje si Kutner.
Útočník Soběslavi si je vědom, jak je vítězství 3:0 nad Pískem cenné. „Musíme doufat, že to předseda klubu taky ocení, že to je velký úspěch, a něco nám do kabiny pošle. Je to na něm, jak se k tomuto výsledku postaví,“ dodal na závěr veselý Aleš Kutner.

Diskuse k článku