Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Služby Města doplatily na složku Živé Milevsko. Bude kvůli tomu horké jednání

MILEVSKO - Daňové přiznání Služeb Města Milevska za rok 2018 vyneslo na světlo nepříjemnou skutečnost, která se stala horkým bramborem, nad nímž teď zasednou politici. Organizační složka Živé Milevsko, fungující při Službách Města, vygenerovala za minulý rok ztrátu, kterou si ale společnost Služby Města nemohla dát do daňově uznatelných nákladů, neboť činnost tohoto střediska s předmětem podnikání Služeb nesouvisí. Daň pak musela být podle pokynů daňové poradkyně Evy Fořtové uhrazena i z těchto neuznatelných nákladů. Ztráta střediska Živé Milevsko navýšila základ pro výpočet daně z příjmů o víc než 724 tisíc korun a Služby Města Milevska tak kvůli tomu byly zatíženy o 137 tisíc vyšší daní. Živé Milevsko bylo založeno především kvůli rozvoji Smart projektů.

 

To se stalo v červenci i předmětem jednání dozorčí rady, jejímž předsedou byl zvolen Martin Husa. Na dozorčí radě ale vznikl záhy po začátku jednání konflikt s jednatelem Služeb a koordinátorem Živého Milevska Vítem Králem a ten z jednání dozorčí rady odešel. Přestože se všichni zainteresovaní začali písemně vzájemně zavazovat, že problémy, které ze společné existence Živého Milevska a Služeb Města pod jednou střechou vznikly, jsou interní záležitostí, určenou jen pro uši radních města, dozorčí rady Služeb a jejich managementu, brzy se vše po Milevsko rozkřiklo. Koordinátor Živého Milevska Vít Král se k věci zatím vyjadřovat nechce, odkázal na to, že v září se nad celou záležitostí sejde na společném jednání dozorčí rada a rada města v pozici valné hromady Služeb Města Milevska.

Rada města na nepříjemné zjištění z daňového přiznání své městské komunální společnosti zareagovala tím, že oficiálně zřídila samostatné středisko Živé Milevsko, aby jeho náklady a příjmy tak již byly napříště zřetelné.

 

 

Diskuse k článku - 69 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petr 

  Reagovat

   

  To jich na tom městě sedí málo aby si dali 1+1 dohromady a na ty daňové otázky se připravili předem?

  Pamatujme si na to v okamžiku, až se bude porcovat medvěd a město bude navrhovat managementu SMM roční prémie.

  Vloženo 29.8.2019 09:24:25

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   na městě v Milevsku jich sedí 83 ouřadů a pořád přibývají. předělávají si kanceláře a dávají si do nich klimatizace, na to chudé město Milevsko peníze má. oni tohle dělají dokonce bez schválení a zastupitelé v milevsku to kryjí za radnicí okupují celý den parkoviště, které je bezplatné a tudíž stále plné. zřídili muzeum masek na náměstí, které stojí každý rok občany milevska statisíce korun. tuhle pravdu, ale občanům v milevsku neřeknou, jen je krmí tím, že muzeum navštěvují lidé. v milevsku zřídili organizaci, která si říká žm tahle organizace není ničím jiným než suplováním práce těchto úředníků. zde sedí jakýsi koordinátoři o kterých nikdo neví co dělají. jedním z nich je i dcera pana radosty. žm a současně službám šéfuje pan král a tato organizace způsobuje službám a městu škody. jednou je to krácení dotací a nutnost zaplatit jakousi studii, podruhé jsou to věci popsané v článku. nad vším sedí zastupitelé, kteří větinou vůbec neví o co jde a zvedají ruku, a neví pro co. to je malá glosa z bývalého města hokeje a vzduchotechniky, které se vilidňuje a brzy bude vesnicí.

   Vloženo 29.8.2019 10:38:24

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  V Milevsku dělají všechno dobře. It ta Sazinovka ta Úzká silnice a široký chodníky jsou dobře. Místo aby občanů v Milevsku řekli tuhle investici jsme zpackali, tak jim vyprávějí, že je to schválně, aby byla omezená rychlost. A Milevský starosta Radosta, se v novinách s lidmi vsadí že Silnice je stejně úzká jako byla a chodníky stejně široké.

  Vloženo 29.8.2019 08:59:43

 • anonym 

  Reagovat

   

  Chtěli to dělat dobře a dopadlo to jako vždycky

  Vloženo 29.8.2019 08:55:36

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  S největší pravděpodobností bude v Milevsku opět zameteno pod koberec. Zastupitelé v Milevsku jsou úplně k ničemu, ve své podstatě kryjí nedobre jednání. krásným příkladem je investice do radnice v hodnotě 5000000 Kč. Toto bezprecedentní jednání zastupitelé přikryli. Potom si amatéři ve vedení radnice myslí že si můžou dělat co chtějí.

  Vloženo 29.8.2019 08:53:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To se to panu koKrálovi podnikalo, když dozorčí rada služeb Města Milevska neměla předsedu roky. Nebýt milevskych novin, které na to poukázali stav by trval. Tohle je možné jenom v Milevsku.

  Vloženo 29.8.2019 08:49:31

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace