Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Matěj Rak

    neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Seminář argentinského tanga

    neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Štědrý den v Táboře bude nabitý. Bude se zpívat a vytrubovat

TÁBOR – Kdo si nechce nechat ujít vánočně naladěný Tábor, může se přijít zítra podívat na Žižkovo náměstí. U vánočního stromku se chystá pásmo koled a zpěvů, ale bude se rozdávat i betlémské světlo, to vše ve spolupráci s táborskými církvemi od půl desáté.

 

Od 21 hodin se Táborští mohou vydat na Žižkovo náměstí znovu. V tu dobu tu vystoupí Žesťový soubor Swing Band Tábor a předvede, jak má vypadat vánoční „vytrubování“. Hned o půl hodiny později začíná v děkanském kostele s předstihem půlnoční mše. Na varhany bude hrát Ladislav Šotek a Táborský chrámový sbor.

Kdo nestihl Swing Band Tábor v 21 hodin, může si to vynahradit o půl dvanácté v noci v parku pod Kotnovem, to je na řadě půlnoční vytrubování. O půlnoci štědrovečerní program zakončí půlnoční bohoslužba v kostele svatého Jakuba, kde zazní Česká vánoční mše Jakuba Jana Ryby „Hej, mistře“.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace