banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Stovky občanů Českých Budějovic našly azyl v krytu

 Autor: facebook.com/ZkusebnyBudejovice

    Autor: facebook.com/ZkusebnyBudejovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na 600 občanů Českých Budějovic využilo možnost přežít páteční kulturní nálet v Krytu Zkusebny.com ve Vodní ulici. V protiatomovém bunkru předělaném dobrovolníky na kreativní centrum vystoupilo šest DJů, jedna kapela a proběhl DJ workshop zdarma.

„Zájem lidí o Kryt je fenomenální. Stovky návštěvníků na první veřejné akci svědčí o tom, jak moc podobný prostor v Českých Budějovicích chyběl,” řekl David Vlk ze Zkusebny.com.

„Kryt je unikátní kreativní prostor. Lidé mohou tvořit a to, co vytvořili, prezentovat. Objevila se ale i nečekaná zjištění. Ukázalo se, že Kryt má více úrovní. Do konce roku chceme ještě alespoň jednu prozkoumat,” dodal.

Jiřího Vrbu, organizátora páteční akce, úspěch motivuje k další práci. „Už teď s Honzou Rouskem a celou naší partou makáme na další události, kterou bude 28. listopadu komunitní slet muzikantů,” řekl.

Páteční akci zahájil DJ workshop zdarma s Dominikem Beets. Následovalo uskupení Sukulent sound, kombinující dj set a živý jam kapely v žánru chilloutu, hiphopu, jazzu a worldmusic. Po půlnoci rozduněly mohutné zdi beaty mohykána české elektronické scény Philipa TBC, pak otěže převzal opět Dominik Beets, vycházející hvězda budějovické scény.

Zkusebny.com jsou mezinárodní síť volnočasových kreativních center. Zkušebnu definují jako otevřený prostor, kam může každý přijít a volně tvořit, tedy jako “Myslcvičnu”. Konkrétně to mohou být například hudební či divadelní zkušebny, ateliéry pro výtvarné či audiovizuální umění, pohybová studia, ale také “klubovny” pro ty, kteří se nemají kde scházet, aby společně sdíleli své koníčky a volný čas. Od roku 2004 vzniklo více než 135 zkušeben, které navštíví ročně desítky tisíc osob. Projekt “Zkusebny.com” je držitelem ocenění Česká Inovace a jeho autor Živnostníkem roku. Zkusebny.com mají záštitu mj. města České Budějovice, Evropské město kultury 2015 Plzeň či Hlavního města Prahy.

Zkusebny.com provozuje od roku 2011 nezisková organizace Občanské sdružení Kultura pro mládež, top 10 Rodinná firma ČR 2014.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace