Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ples ZOD Čepřovice

  pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

  K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

 • Nathanika

  pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Budějovičtí Piráti k projektu letiště: Pomník ČSSD a nesmyslný sen několika stíhacích pilotů...

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnes v 9 hodin začalo poslední předprázdninové zasedání budějovických zastupitelů. Určitě se dá čekat debata o budějovickém letišti. Jednání sleduje naše zpravodajka Jana Urbanová. Piráti vydali své stanovisko už předem:


Ve čtvrtek 13. června proběhlo společné jednání radních Jihočeského kraje a města České Budějovice, kterého se zúčastnili i dva členové zastupitelského klubu Pirátů - Lukáš Mareš a Jan Hošek. Účelem jednání byl pokus o nastavení komunikace mezi dvěma akcionáři společnosti Jihočeské letiště.

Lukáš Mareš, předseda zastupitelského klubu Pirátů, komentuje situaci následovně: "Tušil jsem, že projekt jihočeského letiště není v bůhvíjak skvělém stavu, ale skutečnost je ještě mnohem děsivější. Město za více než 10 let investovalo do tohoto projektu víc jak čtvrt miliardy, kraj pak víc než miliardu. A výsledek? Neexistující business plán, neexistující koncepce provozu, neexistující strategický partner, neobsazený post ředitele bez představy, jak to vůbec procesně vyřešit, neexistující systém komunikace mezi dvěma klíčovými subjekty - městem a krajem. A na krku navíc certifikace letiště na mezinárodní provoz, kterou v ČR nikdo 30 let nedělal. A dozorčí rada? Rok se nesešla! Takto amatérský přístup si dokážu vysvětlit pouze tím, že všichni důležití hráči tak nějak podvědomě celou dobu tušili, že projekt je od začátku nesmyslný a vznikl pouze jako politický pomník ČSSD a sen několika stíhacích pilotů minulého režimu. Letiště nadále považujeme za černou díru na peníze a město by ho mělo okamžitě přestat financovat. Zároveň pak požadujeme otevření jednání s krajem o vyrovnání naší investice, například vyplacením či převedením části pozemků. Budoucnost dopravy na jihu Čech patří železnici a samozřejmě dálnici. Nikoli letišti a vodní cestě, jak si usmyslela místní podnikatelsko-politická lobby."

Piráti České Budějovice

 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petr 

  Reagovat

   

  Do kamene tesat.

  Zimolův pomník. Hlavně že bylo na chatu na Lipně.

  Vloženo 18.6.2019 09:59:45

 • Sam 

  Reagovat

   

  Zloděj křičí, chyťte zloděje

  Vloženo 18.6.2019 06:47:52

  • Romadur 

   Reagovat

    

   Strýčku Same, můžete být konkrétnější?

   Vloženo 18.6.2019 07:05:58

 • Mirek 

  Reagovat

   

  Vzhledem k tomu, že za podobnou cenu zvládnou u dálničního obchvatu ČB cca kilometr, se mi to nezdá špatná investice: cca 2,5km plocha, budovy, technologie... Ekonomicky návratný to nebude nikdy, ale provoz by to snad s malou dotací zvládlo... ale zase to dá kraji možnosti, co jiné kraje nemají ????

  Vloženo 17.6.2019 14:51:53

 • Mají sice letiště 

  Reagovat

   

  Ale zase jim zrušili veřejnou dopravu. Vlastně nezrušili, jenom znemožnili, tak jsou města ucpána auty. Kraj zrušil, nebo omezil od r. 2010 téměř 40% spojů, hlavně vlakových. Veškerá podpora kraje venkovu se smrskla na pouhé rušení linek, inu každá legrace něco stojí. Resp. celý venkov doplácí na megalomanskou hračku - LKCS.

  Vloženo 17.6.2019 11:03:59

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jedna z mála věcí, s kterou s Piráty souhlasím.... nikdo nevi, co dál... a za 1 1/4 miliardy by kraj kohl udelat silnic, zeleznic, hřišť, obnovy zeleně....

  Vloženo 17.6.2019 10:06:36

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Asi tak 3 km dálnice, hmmmmmmmmm. Piráti sobě.

   Vloženo 17.6.2019 18:04:59

   • Romadur 

    Reagovat

     

    Tak dálnice je hlavně zájmem státu, protože tranzit a evropská síť. Město ČB samotné je pro takovou stavbu nezajímavé. Proto dálnice platí stát, na krajský rozpočet je to příliš velké sousto. Ale nějakých pár desítek km krajských silnic by se za to obnovilo. Takhle je to občanům úplně k ničemu.

    Vloženo 17.6.2019 21:16:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace