Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Senátor Jiří Šesták: Hannibal ante portas

Jiří Šesták, senátor budějovického obvodu

Jiří Šesták, senátor budějovického obvodu

Zvolení Zdeňka Ondráčka do vedení Stálé komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů je dalším útokem na demokracii naší země. Na svobody, které komunisti systematicky porušovali – od svobody projevu, pohybu, až po zákaz mučení a nucených prací. Naše svobody, zaručené Listinou základních práv a svobod, jsou tímto opět ohroženy. Zatím symbolicky. Ale symboly se mnohdy mění v realitu. Zdeněk Ondráček s dalšími příslušníky SNB mlátil ženy a muže, kteří se chtěli svobodně vyjadřovat, číst jakékoliv knihy, vzdělávat se, chodit do kostela, cestovat, ... – a nebýt za to vše vyhazováni z práce.

 

KSČM a SPD mají extremismus ve svých ideových základech, ale že se k nim přidalo při hlasování v poslanecké sněmovně tolik poslanců za ANO je z pohledu budoucnosti naší svobodné demokratické společnosti velice nebezpečné. A nepochopitelné. Proč tolika lidem v této zemi nedochází blížící se nebezpečí?! Budeme opět jenom „makat" a držet hubu. Proč se třeseme hrůzou z imigrantů, kteří zde nejsou, a jsme lhostejní k nebezpečí vlády zvůle a strachu, které daleko více a dříve zničí životy našich dětí než apokalyptické vize obchodníků se strachem?

Pouštíme k moci lidi, kteří na svých občanech bezprávně používali násilí. Zodpovědnost za to neseme všichni. Občané této země.

Diskuse k článku - 37 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • Jaroslav Filip 

  Reagovat

   

  Myslím si, že současnou politikou a to nejen v těch posledních létech politická garnitura vyvolává neustálou nenávist k té či oné straně. Svět je ve velkém ohrožení válečných konfliktů a velmoci k tomu výrazně přispívají rovněž svou nenávistnou politikou. Kdybychom se přestali nenávidět a táhli za jeden provaz vždy v těch věcech, které povedou svět k lepšímu životu všech obyvatel této planety, kdyby naše politická garnitura se přestala hádat o blbostech a společnými silami připravila vizi rozvoje a zvýšení životní úrovně naší země pro všechny obyvatele a nejen pro některé, to by byla ta pravá a dobrá politika. Ale to se vám asi nedaří a nebo to ani nechcete , že? Ono to hádání je docela takovej dobrej sport za dobré finanční ohodnocení. A tak jde spíš o židle než o budoucnost země. Proboha, vždyť naše republika má tolik jiných důležitějších problémů. Tak je řešte!.

  Vloženo 5.6.2018 05:50:37

 • Déma 

  Reagovat

   

  El Trotlos Šestákos. Více nemá cenu tohoto troubelína komentovat.

  Vloženo 21.3.2018 00:58:21

 • historiku Pavle 

  Reagovat

   

  Bloudíte nejenVy,ale i ti mladí, v labyrintu ideologicky zpracované minulosti.,kteří nemají potuchy a ani se nezajímají o to, co se dělo.Nejrozsáhlejší program znárodnění -"Košický vládní program" neměli komunisté,ale soc.demokraté po zkušenostech a důsledcích hospodářské krize,bídy, Mnichova ,okupace a války-- - na který lidé slyšeli Tedy v té Národní frontě působili příznivci poválečné spolupráce: Národní sociální a Lidové strany spolu s demokratickými stranami pak jen komunistům tento postup ulehčily .Na podporu "generál.stávky" hlasovalo 2,5 mil.lidí. 10.3.1948 dalo důvěru Nár.shromáždění 23O poslanců ze 300 poslanců-30.5. 1948 proběhly volby do Nár. shromáždění a jednotné kandidátce "N á r o d n í f r o n t y " dalo souhlas 85 %
  voličů/bílých lístků je 10 %/Co byl německý fašismus- nástroj k rozpoutání nejreakčnější síly něm.kapitalismu a imperialismu... Není moudré dějiny bez prozkoumání pravdy účelově měnit.Všichni " političtí účastníci " tehdejších událostí nesou vinu ,nejen, komunisté a to jsem antikomunista/

  Vloženo 6.3.2018 14:41:59

  • Tonda...Toník 

   Reagovat

    

   Plně se přikláním .....denně si kladu otázku "Kam zmizelo" těch 1,5 mil. straníků???? Do strany jsem vstoupil z přesvědčení, rodina byla zasažena událostmi války- někteří zkončili na popravištích. Ten "sametový převrat" mne zasáhl v zahraničí a vzhledm mé tehdejší profesi mi bylo pozastaveno členství. Teď, když vidím tem politický "marast"- určitě členství
   obnovím!!!! A těm, kteří mají historicky v kapse "rudou knížku",teď se k ní nehlásí a jsou chytří a soudí dějiny - PŘEJI ať je na té pr.... pěkně pálí!!!

   Vloženo 7.3.2018 09:39:59

 • Marie 

  Reagovat

   

  Komunistickou stranu tady dnes stále volí hodně lidí. Ty byste postavili do ilegality? Nebo ke zdi? Takže - nejsme jako oni?
  Přibývá také příznivců komunistické strany mezi mladými lidmi. Proto byste je potřebovali asi vygumovat z politické scény. Neradi slyšíte, že dnešní zvěrstva už dávno přesáhla ty jejich lumpárny.

  Vloženo 5.3.2018 18:02:45

  • Pavel 

   Reagovat

    

   Mezi lety 1948 a 1989 byly popraveny stovky lidí. Ovšem kolik přesně za politické činy, se historici nedokáží shodnout.
   "Můžeme se tak mimo jiné setkat s číslem 248 nebo také s číslem 262, respektive 227, přičemž seznamy zahrnují ty, kteří byli odsouzeni za naprosto smyšlené trestné činy, i ty, kteří byli odsouzeni za skutečný protikomunistický odboj," uvedl Ústav pro studium totalitních režimů.
   Marie, nevím jestli jste hloupá nebo o co se snažíte. K těm zavražděným si přičtěte další, kteří měli komunisty zkažený život. Mýlíte se i další věci, příznivců komunistů nepřibývá, ale ubývá i mezi mladými. Ke zdi ne, a to s těmi zvěrstvy si příště odpusťte.

   Vloženo 5.3.2018 19:16:49

  • Marta 

   Reagovat

    

   Kdo se zastává komunistů, členů strany, která na lidech (převážně vlastních spoluobčanů) napáchala stejně ne-li více škod než fašisté, je zločinec!

   Vloženo 5.3.2018 20:51:14

 • hanus 

  Reagovat

   

  Vetšina Čechů jsou komunisté a levičáci. Těm bestialita bolševiků nevadila a mnozí se na ni sami podíleli. Proto sametová revoluce s nastrčeným kulisákem nemohla dopadnout jinak. Komunisti se nadále udrželi u vládních koryt. Sice ne staří, ale jejich mládež a ti tzv. bývalí. bývalí komunisté jsou ptoradná pakáž, kteří právě nyní ukazují, že bývalý komunista nemůže existovat stejně jako nemůže existovat bývalý pes. Jsou to právě oni kdo se snaží o získání absolutní moci a návrat k totalitní vládě. Češi si nic jiného něž totalitu nezasluží. A řezat je od rána do večera.

  Vloženo 5.3.2018 14:47:22

  • demokratické polikaření ? 

   Reagovat

    

   pro okamžitý zisk se "demokr.diktátoři" snaží ohýbáním historie,společenských zvyklostí,zákonů,zprostředkováváním předžvýkaných názorů/ hlavně na mladé Písek, Morava/ V každém režimu jsou vedeni k poslušnosti a loajalitě k nadřízeným vojáci,policisté,kdo to zpochybňuje,pomáhá rozvracet fungování celého státu. Které demokr.strany /pidistrany/ toto dělají,že zpochybňují základní parametry společnosti,z banality dělají šalešné polikaření /detabilizuji/

   Vloženo 5.3.2018 15:15:17

   • aleale 

    Reagovat

     

    ty to máš popletené. Jak jsi přišel na "demokr.diktátory" kteří se pro okamžitý zisk snaží ohýbat hostorii? Vždyť jsou to právě komunisté, byť bývalí, ale komunisté, kdo kvůli bohatství ohýbali historii. Skuteční komunističtí primititvové, když vidí jak to u koryta dnes vynáší, honem se snaží k bývalým spolustraníkům přifařit. Z toho vidíš jak vypočítavý ksindl komunisté jsou. Mají plné držky starosti o blaho druhých, ale na mysli mají především blaho svoje, dobytek pokrytecký.

    Vloženo 5.3.2018 20:57:50

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace