Táborská radnice upřesnila informaci. Kroky ke zlepšení parkování pro obyvatele centra platí až od dubna
Osmou ranní, kdy tato možnost končila, lidé na nedávné besedě s vedením městě kritizovali. Označovali za nekomfortní, aby – pokud například přijedou pozdě večer nebo v noci – ráno spěchali auto do osmi ráno přeparkovat, protože jinak jim hrozí pokuta.
Město nyní učinilo vstřícný krok a tuto možnost posouvá do devíti ráno. „V podstatě to znamená, že obyvatelé těchto městských částí s rezidentskými kartami si mohou stoupnout v pátek v pět odpoledne na návštěvnické místo a stát tam až do devíti ráno v pondělí,“ popsal místostarosta Martin Mareda. Vedení města o novém nařízení informovalo na tiskové konferenci 4. března. Nyní vydala radnice dodatečnou zprávu, že změna musí projít oficiálním postupem a lhůtami a v platnost tedy vejde až od 1. dubna.
Současně nové nařízení města reaguje i na podněty od organizací, které poskytují terénní sociální služby. Ty si doposud mohly koupit za 500 korun na rok parkovací kartu, která je opravňovala stát až tři hodiny i na místech vyhrazených pro zdravotně postižené řidiče. Nově mohou městské i neziskové organizace poskytující terénní sociální služby a domácí péči stát na tomto místě až pět hodin. I toto opatření vejde v platnost od dubna a radnice upozorňuje, že předčasné využívání by mohlo vést k přestupkům, zachyceným skenovacím autem, které je od února ve městě v provozu.

Diskuse k článku