V Budějovicích se dnes půjde po devíti letech na extraligové play off. Zbývá posledních pár vstupenek - Jižní Čechy Teď!
21. 3. 2022 13:19

V Budějovicích se dnes půjde po devíti letech na extraligové play off. Zbývá posledních pár vstupenek

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Trvalo to déle, než si všichni přáli. Čekání budějovických hokejových fanoušků ale končí. Už dnes se do Budvar Arény půjde poprvé po devíti letech na extraligové play off. Netřeba připomínat, o jak velký svátek se pro jihočeskou metropoli jedná. Dnešní utkání proti Dynamu Pardubice začne v 17 hodin, druhý zápas je na programu zítra ve stejném čase. O vstupenky je velký zájem, přesto jich ještě zhruba dvě stovky zbývají, jak dopoledne potvrdil marketingový a PR ředitel klubu Tomáš Kučera. Dynamo v předkole přejelo Karlovy Vary 3:0 na zápasy – 3:2 a 4:2 doma a naposledy v pondělí 14. března na západě Čech 3:2 po prodloužení. O postupu Pardubic rozhodl v 69. minutě Robert Říčka, který před sezonou zamířil do Dynama ze Sparty a patří mezi nejlepší střelce extraligy.

Lepší vzájemnou bilanci měl v základní části budějovický Motor – 2:3, 2:3, 6:1 a naposledy 7:1. Série začíná dnes 21. a pokračuje v úterý 22. března na jihu Čech, další dva zápasy se hrají v Pardubicích. Čtvrtfinále už se hraje na čtyři vítězné zápasy.

Co před sérií řekl trenér Jaroslav Modrý pro klubový web? „Pardubice jsou velmi kvalitní tým s vysokými ambicemi. V kádru mají několik šikovných kreativních hokejistů, kteří umí i sami velmi dobře zakončit. Celou sezonu hrály nahoře, ale ke konci sezony na ně přišla jakási krize, kvůli čemuž přišly o postup do čtvrtfinále. Nicméně v předkole si ho opět vybojovaly a dokázaly, že mezi nás patří. Nemyslím si, že by v sérii udělalo rozdíl, že Pardubice odehrály o tři zápasy více, ať už k lepšímu nebo horšímu. Víceméně oba dva týmy budou v den zápasu v dost podobném rozpoložení. Sérii očekávám velmi vyrovnanou, už jenom z důvodu, že v základní části získaly stejně bodů jako my.“

Pavel Pubal
Pavel Pubal

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.