Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V sobotu přibyl v Jihočeském kraji jeden nemocný

JIŽNÍ ČECHY - Podle tiskové zprávy Krajské hygienické stanice byl ke včerejší 18. hodině zaznamenán v kraji jeden nový případ nákazy koronavirem. Celkový počet nemocných s touto diagnózou zůstává v regionu na třiceti. Páteční případ pozitivně testovaného muže si v sobotu převzali hygienici na Vysočině, protože tam má trvalé bydliště.

 

 „Tento případ onemocnění byl do systému hlášení infekčních onemocnění následně vložen krajem Vysočina, neboť muž sice pobýval na území Jihočeského kraje, ale místem jeho trvalého bydliště je sousední kraj," uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje (KHS JčK) Kvetoslava Kotrbová. Třicítku nemocných na jihu Čech tvoří 17 žen a 13 mužů.

K vyšetření na COVID – 19 v sobotu lékaři indikovali v regionu 64 nových suspektních případů. „Jednalo se převážně o vyšetření osob s příznaky onemocnění, které by mohly svědčit pro onemocnění, což je teplota, rýma, kašel či bolesti těla, nebo kvůli kontaktu s již dříve zjištěným pozitivním případem onemocnění. Jeden zmíněný pozitivní případ, hlášený k 18. hodině, se týkal mladé ženy z Českobudějovicka," konstatovala krajská epidemioložka Jitka Luňáčková. Šlo o ženu, která pracovala v Rakousku, kde přišla do kontaktu s pozitivní osobou.

V nařízené povinné karanténě je v současné době více než 1700 Jihočechů a další přibývají.

Ucelený a pravidelně aktualizovaný přehled o vývoji nákazy COVID - 19 v České republice lze nalézt na webových stránkách: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 . V souvislosti s preventivními opatřeními zavedenými kvůli nebezpečí šíření koronaviru na území ČR hygienici žádají obyvatele, aby krizové telefonní linky využívali pouze pro nezbytné zdravotní informace a jako zdroj odpovědí na dotazy obecného charakteru použili například emailovou adresu koronavirus@khscb.cz nebo web www.koronavirus.mzcr.cz, 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • Z Písku 

    Reagovat

     

    Díky a bojujeme dál!!!

    Vloženo 22.3.2020 08:49:38

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace