Kdy a kam

 • ZUŠ vystoupení žáků tanečního a dramatického oboru

  Úterý 11.12 18:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Vystoupení žáků tanečního a dramatického oboru.

 • Pusťte Donnu k maturitě

  Úterý 11.12 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

  Nekompromisní ponor do devadesátek, do období, kdy všechny otázky dokázalo zodpovědět Bravíčko.

Zobrazit všechny události
 

Vystřiženo a vyšito s Evou Volfovou v Domě Štěpánka Netolického

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

TŘEBOŇ – Vernisáží od sedmnácti hodin dnes v Třeboni v Domě Štěpánka Netolického začne výstava výtvarnice Evy Volfové. Její vyšívané ilustrace budou v Třeboni k vidění až do začátku března. Výstava vznikla ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií.

 

Eva Volfová se věnuje převážně kombinovaným technikám, textilní koláži, kresbě a tištěné grafice. Svoji tvorbou navazuje na tradiční českou ilustraci, kterou však zpracovává ojedinělým způsobem – výšivkou, pro ni tak zcela charakteristickou. Klid a jemnost svých výtvarných prací rozvíjí hravým a invenčním přístupem, který vždy nabízí mnoho precizních detailů.

Její ilustrace a knihy byly opětovně nominovány a také oceněny v soutěžích Nejkrásnější česká kniha či Zlatá stuha, jež se udělují nejlepším tvůrcům literatury pro děti a mládež. Patří k výrazným ilustrátorkám současné generace. Aktuálně žije s rodinou v jižních Čechách, kde připravuje novou knihu.

V průběhu ledna se února se v Domě Štěpánka Netolického uskuteční doprovodný program k výstavě – návštěvníci se mohou těšit na textilně vyšívací dílnu pro malé i velké, kterou povede Eva Volfová.

Eva Volfová (1979) se narodila v Teplicích. Studovala v Praze, kde také v roce 2006 absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, ateliér textilní tvorby. Souběžně se studiem se zúčastnila stáže na Univerza v Ljubljani, oddelek za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje (Vera Sešlar Založnik) a stáže na Akademii výtvarných umění v ateliéru grafiky (Jiří Lindovský).

Již během studijní praxe v ateliéru ilustrace a grafiky u Juraje Horváta (VŠUP) začala publikovat autorské knihy v nově založeném nakladatelství Baobab, s nímž příležitostně spolupracuje dodnes. Mimo umělecké a kulturní aktivity se dlouhodobě zabývá pedagogickou činností v oblasti výtvarné edukace, v níž dále rozvíjí práci s papírem a grafickými technikami.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace