Kdy a kam

  • The Beatles

    pondělí 22.10 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáší Ing. Věra Mikulíková.

  • Krysí dům

    pondělí 22.10 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

Zobrazit všechny události
 

První ochutnávka ze Strakonic. Dudáci tančili v nemocnici

STRAKONICE - Dnes, v pátek 24. srpna, začíná ve Strakonicích 23. ročník Mezinárodního dudáckého festivalu. Kromě dopoledního programu na hradě, který byl v režii domácího Prácheňáčku určen dětem, vystoupili dudáci také pro pacienty, lékaře a sestřičky v nemocnici.

V areálu nemocnice tančil turecký soubor Aegeanfolk a sklidil velký aplaus. Krásně barevné kroje Turků mohou zájemci vidět i od 17 hodin, kdy začíná slavnostní průvod všech účastníků festivalu. Z Lidické ulice půjde průvod přes Velké náměstí, most Jana Palacha k letnímu kinu, kde v 19 hodin začíná galakoncert zahraničních souborů. Ve 22 hodin startuje na prostranství u pivovaru dudácké kasací s videoprojekcí. Pak si návštěvníci mohou vybrat z dalších programů. Na hradním nádvoří se od 23 hodin představí historické dudácké soubory z Čech, Slovenska, Rakouska a Holandska, stage u pivovaru nabídne pijácké písničky v podání chodských a strakonických muzikantů a stage na parkovišti pod Baťou v 18.30 kapelu Shivers z Volyně, od 20.30  Curlies z Prahy a od 22.30 Bajadéra Joy ze Strakonic.

V sobotu začíná program na všech stanovištích v 10 hodin.

Ještě upozornění pro řidiče a ty, co budou muset Strakonicemi projet. Hlavní tah na Plzeň je kvůli festivalu uzavřen a po druhé hodiné odpolední byly všechny ostatní výjezdy z města ucpané (viz fotogalerie). Průjezd směrem na Katovice a dále na Plzeň je možný pouze přes Husovu ulici a doprava stále ještě poněkud vázne.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace