Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Mentalista

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Budějovické letní kino Háječek bude promítat i letos, jeho další osud je nejistý

 Autor: Letní kino Háječek

    Autor: Letní kino Háječek

České Budějovice – Letní kino Háječek přivítá návštěvníky i letos. Hrát se začne už za necelý měsíc. Program kina bude mít opět na starosti provozovatel kina Kotva Jan Turinský, který se jako jediný přihlásil do veřejné zakázky. Na provoz areálu přispěje stovkami tisíc i město. Osud Háječku je zatím nejistý. Promítat se bude maximálně tři roky, poté se rozhodne o dalším využití letního kina.

 

Letošní filmovou skladbu zatím město s provozovatelem řeší. "Technicky to kino není zrovna premiérovým. Úplně bych nebyl pro, aby se v kině promítaly špičky hollywoodské nebo české produkce. Na tyto filmy si lidé raději zajdou do kina, kde mají perfektní zvuk a technický servis," řekl první náměstek primátora Juraj Thoma s tím, že seznam filmů pro nadcházející sezónu letního kina by měl provozovatel Jan Turinský odevzdat do začátku sezóny.

Zatímco radnice navrhovala pro letošní sezónu promítání zdarma, provozovatel chtěl cenu srovnatelnou s klasickými kiny. Nakonec zvítězil kompromis. Vstupné do "letňáku" bude letos kvůli záruce slušných diváků symbolických 50 korun.

Provoz letního kina stojí každoročně městskou kasu stovky tisíc. "Město platí pronájem techniky 30 tisíc přes správu domů, platí správu a údržbu toho areálu, včetně instalace plátna a drobných oprav," vypočítává Juraj Thoma a dodává, že město v předchozích letech doplácelo 300 až 500 tisíc korun.

Letní kino Háječek letos poprvé přivítá diváky v neděli 7. července. O jeho dalším osudu ale zatím není jasno. Areál má před sebou jisté sezóny do roku 2022, kdy končí i pronájem školky, která je vedle letního kina. V roce 2021 proběhne architektonická soutěž. Ta by měla rozhodnout o dalším směřování areálu.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Šebíková 

  Reagovat

   

  Bude to urcite v duchu autobusoveho nadrazi. Prilepene kino k debeloperskemu megalomanskemu necemu. Hlavne aby vyhral konzum nad posledni poetikou ve meste.

  Vloženo 21.7.2019 16:25:20

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace