Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Další informace k požáru ve Strážkovicích: Zemřela starší žena a její pes, škoda je milion korun

STRÁŽKOVICE – Pravděpodobně třiasedmdesátiletá žena zemřela v pondělí 18. listopadu v noci při požáru chatky ve Strážkovicích na Českobudějovicku. Policie ČR o tom informovala dnes dopoledne. Hasiči následně celou událost upřesnili.

 

Dvacet minut po pondělní 22. hodině byl na tísňovou linku 112 ohlášen požár chaty. Vysláni k němu byli profesionální hasiči ze stanic Trhové Sviny a Suché Vrbné, poplach byl vyhlášen jednotkám SDH obcí Ledenice, Borovany a Strážkovice. „V době příjezdu hasičů hořela jednopodlažní dřevěná rekreační chatka o půdorysu 6x5 metrů v plném rozsahu. Hasiči ihned zahájili hasební práce a přibližně po dvaceti minutách dostali požár pod kontrolu," uvedla k zásahu mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Poté bylo možné vstoupit do chatky, kde byla uvnitř nalezena jedna uhořelá osoba a její pes. Záchranná služba dále ošetřila jednu osobu s nadýcháním. Likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil krátce před půl dvanáctou noční, poté postupně odesílal jednotky na své základny. „Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je v šetření," dodala Vendula Matějů.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Milada 

  Reagovat

   

  Chudák pejsek.

  Vloženo 20.11.2019 11:07:47

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace