Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Masopustní Průvod

  sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

 • Dětský karneval

  sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jednašedesátiletý muž si jel téměř půl kilometru po louce pro smrt

ŽUMBERK – Dnes po desáté hodině přijal operační důstojník integrovaného operačního střediska krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení o dopravní nehodě v katastru obce Žumberk, kde řidič havaroval do vzrostlého stromu. Na místo byli vysláni policisté obvodního oddělení Trhové Sviny a dopravní policisté z územního odboru České Budějovice.

 

Během přesunu dostali další informaci od posádky Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, že řidič po čelním nárazu do pevné překážky, podlehl následkům těžkých zranění. Po příjezdu hlídek na místo a vlastním šetřením policisté objasnili, že řidič (1958) osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia při výjezdu z obce Žumberk na Trhosvinensku z dosud nezjištěných příčin pravděpodobně vyjel vpravo mimo komunikaci, kde po více jak 400 metrech jízdy po travnaté pastvině, čelně narazil do vzrostlého stromu na hrázi místního rybníčku. Náraz byl tak silný, že došlo k celkové deformaci poloviny vozidla a řidiče se i přes snahu záchranářům nepodařilo oživit.

Okolnosti této havárie budou kromě zmíněných dopravních policistů ještě vyšetřovat českobudějovičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality, kteří nařídili zdravotní pitvu, která by mohla osvětlit některou z příčin této nehody.
Od začátku roku se na jihočeských silnicích jedná o 22. oběť.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • REINIŠ Karel 

  Reagovat

   

  Upřímnou soustrast rodině ...znal jsem dobře zemřelého ...Žumberk v létě můj druhý domov ...

  Vloženo 15.5.2019 08:07:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace