neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Soutěže (1)

Václav Korous: Vítězství nad Strakonicemi má o kousek větší váhu

VIMPERK – Jak přiznává šestadvacetiletý útočník HC Vimperk Václav Korous, derby se Strakonicemi má pořád svůj náboj. Mezi týmy panuje vzájemná rivalita, o čemž hovoří i dva vyšší tresty a celkem 18 dvouminutových vyloučení – po devíti na každé straně. „Pro nás je to pořád jeden z nejdůležitějších zápasů základní části, vždycky ho pro diváky chceme zvládnout, protože tu bývá nejlepší kulisa. Sice se pořád hraje o tři body, ale vítězství nad Strakonicemi má pro nás všechny o kousek větší váhu,“ přiznal Václav Korous, který si v minulosti vyzkoušel i třetí nejvyšší soutěž v Písku, Milevsku a na pražské Kobře, ale aktuálně už druholigové ambice rozhodně nemá. „Ve Vimperku jsem začínal, takže je to návrat ke kořenům. Kde jsem začínal, tam bych asi měl i skončit. Jsem z Volar, ale teď žiji v Prachaticích a pracuji tady ve Vimperku, takže to mám nejsnazší,“ upřesnil po vítězství 4:3 na Strakonicemi.

Bylo klíčové, že jste si hned v první třetině vypracovali tříbrankový náskok?
Určitě to bylo důležité, ale nakonec nám tři góly k ničemu nebyly, protože druhá třetina byla naopak hroznej propadák. Začínalo se tedy od nuly a nakonec si myslím, že celý zápas rozhodly přesilové hry a oslabení. Strakonice na konci udělaly více faulů a pak jim došly síly, proto jsme vedení uhájili a vyhráli.

Můžete se ještě jednou vrátit ke druhé třetině, kde jste si zadělali na pořádné drama až do konce?
Zdá se to jako paradox, ale vedení 3:0 po první třetině opravdu není jednoduché, protože si každý může myslet, že zápas už je vyhraný, ale přitom do konce ještě zbývá spousta času a stát se může cokoliv. Trošku jsme to podcenili, naopak Strakonice teprve od druhé třetiny začaly pořádně hrát.

Jsou podobné výkyvy vaším největším letošním problémem?
To si nemyslím, dneska to byla jen taková shoda náhod. V posledních zápasech, které nám třeba tolik nevyšly, jsme vyhořeli na naši malou produktivitu, kdy jsme nebyli schopni využít své šance a dát nějaké góly. To nás brzdilo mnohem více.

Jaké cíle máte pro zbytek základní části a následně pro play off?
Prvním cílem bylo udržet se v první čtyřce, abychom play off začínali doma. Pár zápasů jsme však zbytečně ztratili, tak si nemůžeme být jistí, jak to dopadne. Ale důležité je se hlavně udržet v pohodě v osmičce. V play off chceme dojít co nejdál, to je jasné.

Od letošní sezony vás vede zkušený kouč Stárek, je to velké plus?
Určitě, je to výborná změna. Poslední sezony manšaft úplně nefungoval, jak by měl. Pavel Předota nás sice trénoval dobře, o tom není sporu, ale když přijde nový trenér zvenčí, je to úplně jiný impulz.