banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Rudolf Suchánek mladší: Týmu věřím, manšaft na titul máme

VIMPERK – Osmatřicetiletý Rudolf Suchánek mladší, syn legendy jihočeského hokeje, patří v kádru Vimperka k nejzkušenějším hokejistům. Odchovanec budějovického Motoru hrál dlouhá léta druhou ligu za Milevsko a později také za budějovický David Servis, kterému pomohl k postupu z krajské ligy. Teď bojuje syn slavného otce už druhým rokem za Vimperk v krajské lize a doufá, že se jeho tým dostane co nejdále. Třeba až na úplný vrchol. „Myslím, že manšaft na to máme, i když nás teď docela kosí zranění,“ řekl po smolné domácí prohře s Hlubokou nad Vltavou na závěr základní části (4:5). Ve čtvrtfinále čeká jeho tým tradiční derby se Strakonicemi.


Po dvou třetinách jste prohrávali 1:3, cítili jste stále ještě šanci na zvrat?
Určitě, protože si myslím, že jsme byli celý zápas lepší. Hlavně ve druhé třetině jsme bohužel hráli pořád ve čtyřech, tak jsme si řekli, že do toho ještě šlápneme a utkání zvrátíme. Škoda, že jsme nakonec prohráli, i když se nám obrat povedl.

Tím, jak se měnilo skóre, se měnil i váš soupeř pro play off, kalkulovali jste s tím?
Na tabulku jsme se samozřejmě podívali, takže jsme věděli, jak na tom jsme, nebo koho můžeme dostat. Kalkulovat jsme ale vůbec nechtěli, protože to se pak většinou nevyplácí. Bereme toho, kdo na nás vyjde. Jestli chceme vyhrát titul, musíme porazit kohokoliv.

Je vaším cílem právě zisk titulu?
Určitě! Myslím, že manšaft na to máme, i když nás teď docela kosí zranění. Musím říct, že jsem za celou svou kariéru ještě nezažil, abychom měli už na konci základní části čtyři, pět kluků, kteří do závěrečných bojů ani nebudou moci zasáhnout. Ale týmu pořád věřím, můžeme to uhrát partou a semknutým bojovným výkonem. Musíme jít zápas od zápasu.

Nakonec vás tedy ve čtvrtfinále čeká derby se Strakonicemi, co na to říkáte?
Nevím, jak ostatní kluci, nechci mluvit za manšaft, ale já jsem si Strakonice přál. Už jen kvůli fanouškům, protože je to derby a oba týmy mají diváckou podporu. Určitě bude na obou stadionech výborná kulisa a uvidíme pěkný hokej.

Naopak kdybyste dnešní zápas vyhráli, šli byste na Milevsko, kterému jste minulý víkend podlehli vysoko 1:7. Nedopadlo to pro vás tedy nakonec lépe?
Jak už jsem řekl, my jsme si nechtěli vybírat a kalkulovat. Akorát si myslím, že Milevsko bude mít v play off výhodu, že má čtyři kompletní pětky. V rozhodujících momentech play off rozhodují síly a myslím, že zejména ve druhých zápasech jich budou mít více, tam se únava vždycky nashromáždí.

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • sichi 

  Reagovat

   

  Ruda je fajn chlap. tak proč když někdo napíše že je lhář tak ať se pod to co napsal podepíše. nebo je ten pisálek posera

  Vloženo 25.2.2019 16:39:34

  • Petr 

   Reagovat

    

   Proč by se taky podepisoval, když napsal evidentní hloupost vycucanou jen z výsledku a zápas neviděl...

   Vloženo 25.2.2019 22:46:35

   • Sandokan 

    Reagovat

     

    No bóže, tak jste to vypustili. Nejste první ani poslední. Až budete ve finále, tak se budete plácat po ramenou, jakej to byl s Hlubokou majstštyk.

    Vloženo 26.2.2019 06:37:40

    • Petr 

     Reagovat

      

     Nejsem ani z Hluboké, ani z Vimperku. A jako divák můžu s klidným svědomím říct, že nic vypuštěný nebylo. Tohle čecháčkovství miluju...

     Vloženo 26.2.2019 10:42:46

     • Sandokan 

      Reagovat

       

      :-) jsi Čech, Čech, Čech, tak si toho važ. Znáš tu písničku?

      Vloženo 26.2.2019 15:24:21

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Suchánku, ty lháři. Na Hluboký jste to normálně vypustili, aby jste nemuseli do Milevska, ale do 30 km vzdálených Strakonic.

  Vloženo 25.2.2019 10:55:02

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Jasně no. Zaprvé se hrálo ve Vimperku a zadruhé, kdyby chtěli prohrát, tak by asi za stavu 1:3 po druhé třetině nepředvedli takovej obrat a nebyli by celou třetí třetinu jasně lepší, že? Akorát se tady ztrapňujete.

   Vloženo 25.2.2019 12:35:31

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    No, jasně lepší a prohrajou. Co to je za obrat. Ty jsi naivka i v této soutěži si můžeš soupeře vybrat, pokud to chceš dotáhnout daleko a je jedno jestli hraješ doma, nebo ne. Teď je musí fanoušci jedině pochválit. Strakonice jsou divácky přitažlivější a hratelnější a naplní se pokladna ze vstupného. Sleduj ten sport pořádně chytrolíne.

    Vloženo 25.2.2019 16:03:12

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace