S hasičskou cisternou se na Dačicku utrhla krajnice. Osádka se těžce zranila
V hasičské cisterně Liaz dobrovolných hasičů jeli tři lidé. Protože se jednalo o kondiční jízdu, nemělo vozidlo zapnutá zvláštní výstražná světla. Cisterna mířila od obce Slavětín k Písečné. „Tři kilometry za obcí Slavětín, po průjezdu levotočivé zatáčky, vyjela cisterna vpravo mimo vozovku na krajnici, i když na krajnici smí řidič motorového vozidla vjet jen při zastavení a stání nebo, jestliže je to nutné a to při objíždění, vyhýbání, odbočování nebo otáčení. Přitom musí dbát zvýšené opatrnosti,“ upozornila mluvčí jindřichohradecké policie Hana Bílková Millerová.
Krajnice se s těžkým vozem utrhla, což vedlo k vychýlení směru jízdy cisterny. Ta vyjela ze silnice do příkopu a přetočila se přes střechu zpátky na kola. Při nehodě se zranili všichni tři členové osádky. „Řidič a spolujezdec utrpěli těžká zranění. Spolujezdkyně sedící ve vozidle vzadu za spolujezdcem utrpěla pravděpodobně též těžké zranění se kterým byla z nemocnice 1. července propuštěna do domácího léčení. To potrvá nejméně čtyři měsíce. Způsobená škoda na vozidle činí nejméně 300 tisíc korun,“ popsala Hana Bílková Millerová.
Případem se zabývají jindřichohradečtí kriminalisté. Policejní komisařka vydala 12. srpna usnesení o zahájení trestního stíhání řidiče cisterny pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, které si převezme v nejbližších dnech. „Obviněný muž bude trestně stíhán na svobodě. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři roky nebo peněžitý trest,“ dodala Hana Bílková Millerová.

Diskuse k článku